Opublikowany: pon, Lip 29th, 2019

Zniszczyli ponad 30 aut. Są już w rękach policji

Jaworscy policjanci zatrzymali dwóch mężczyzn, podejrzanych o zniszczenie ponad 30 pojazdów zaparkowanych na ulicach miasta. Obaj w przeszłości byli już notowani za podobne przestępstwa. Tym razem usłyszeli zarzuty zniszczenia mienia, kradzieży z włamaniem oraz posiadania narkotyków. Za swoje czyny odpowiedzą teraz przed sądem.

Kilka dni temu jaworscy policjanci zostali powiadomieni o zniszczeniu ponad 30 pojazdów. Sprawcy postanowili „zabawić się”, strzelając do aut z pistoletu pneumatycznego typu wiatrówka zaopatrzonego w metalowe kulki. Jak się okazało, w samochodach uszkodzone zostały szyby oraz elementy karoserii.

Zajmujący się tą sprawą policjanci na podstawie przekazanych informacji ustalili sprawców, którzy zostali zatrzymani i doprowadzeni do jednostki policji. Funkcjonariusze namierzyli miejsce ich przebywania już po kilku dniach po zdarzeniu. Podejrzewanymi o dokonanie tego przestępstwa okazali się być dwaj mieszkańcy miasta w wieku 27 i 36 lat. Obaj w przeszłości byli już notowani.

Podczas wykonywanych czynności ustalono również, że nie tylko to mają na sumieniu. Niemalże w tym samym czasie dokonali kradzieży z włamaniem do dwóch pojazdów, z których wypompowali ponad tysiąc litrów oleju napędowego uszkadzając przy tym te samochody. Ponadto podczas zatrzymania posiadali przy sobie narkotyki w postaci amfetaminy i marihuany. Obaj usłyszeli już zarzuty w tej sprawie.

W świetle kodeksu karnego za przestępstwa, o które zatrzymani są podejrzani, grozi kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

Wyświetlonych 1 komentarzy
Wyraź swoją opinię
  1. mirek pisze:

    miernoty, od 30 lat nikt kto ukradł 1 miliona nie siedzi

Pozostaw komentarz

XHTML: Możesz używać tagów HTML-owych: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>


..