Opublikowany: pt, Sie 23rd, 2019

Zmienia się układ komunikacyjny na Piekarach

Prace związane z budową marketu Lidl na legnickich Piekarach są zaawansowane, podobnie jak przebudowa układu komunikacyjnego w rejonie ulic Śląskiej i Sikorskiego. Co zmieni się w tej części miasta?

Przystanek autobusowy przy ul. Śląskiej został już przeniesiony na nowo wybudowany przy ul. Sikorskiego. Tam też do zainstalowania zostały już tylko latarnie oraz niewielkie prace wykończeniowe – informuję przedstawiciele legnickiego magistratu.

– Natomiast na ul. Śląskiej po zlikwidowaniu pętli i przystanku autobusowego trwają roboty drogowe. Budowane są m.in. parkingi. Ulica Sikorskiego będzie miała nową nawierzchnię, podobnie jak chodniki – zapowiada Arkadiusz Rodak, rzecznik prasowy prezydenta Legnicy.

Dziś niemożliwy jest już również wyjazd ze Śląskiej, natomiast wyjazd z Sikorskiego został przesunięty o ok. 100 metrów. Inwestycja związana z budową marketu Lidl. Przetarg na budowę układu komunikacyjnego wygrała firma Budrim. Koszt to nieco ponad 1,1 mln zł.

– To jest bardzo ważne komunikacyjne przedsięwzięcie w tej części miasta. Teren zostanie funkcjonalnie zagospodarowany i uporządkowany, oczywiście z korzyścią dla mieszkańców – komentuje Jadwiga Zienkiewicz, wiceprezydent Legnicy.

Jak zaznaczają urzędnicy, znaczną część prac finansuje w ramach umowy zawartej z miastem prywatny inwestor, który buduje market Lidl. Prace mają się zakończyć jesienią.

fot., źródło: UM Legnica

Pozostaw komentarz

XHTML: Możesz używać tagów HTML-owych: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>


..