Opublikowany: nie, Cze 16th, 2019

Złotoryjskie ogródki powalczą w konkursie

Jeżeli masz piękny ogródek lub ładnie zagospodarowany balkon – nie czekaj zgłoś się do konkursu organizowanego przez złotoryjski ratusz. Do wygrania są nagrody pieniężne.

Tradycyjnie rywalizować można w trzech kategoriach: najładniejszy balkon lub okno w mieście, najładniejszy ogródek przydomowy przy domach jednorodzinnych oraz najpiękniejszy ogródek na posesjach wielorodzinnych. W każdej z nich na zwycięzców czekają nagrody pieniężne: od 350 zł za 1. miejsce do 250 zł za 3, plus dyplom, który zostanie wręczony na uroczystym podsumowaniu konkursu w ośrodku kultury. Co ważne, startować można tylko w jednej kategorii.

Zgłosić może się każdy, kto chce się pochwalić swoją pracą przy upiększaniu miasta – za wyjątkiem radnych miejskich, pracowników ratusza i tych mieszkańców, którzy zostali już nagrodzeni w ubiegłym roku. Natomiast laureaci wcześniejszych edycji konkursów, sprzed 2018 r., mogą przystąpić do rywalizacji. Mają jeszcze trochę czasu na dopracowanie ogródka czy balkonu, bo termin zgłoszenia upływa 30 czerwca. Zgodnie z regulaminem, wystartować może zarówno osoba indywidualna, jak i zorganizowana grupa mieszkańców (np. jednego budynku czy jednej klatki schodowej).

Każdy ze zgłoszonych obiektów dokładnie obejrzy 5-osobowa komisja konkursowa, a następnie oceni go, biorąc pod uwagę: kompozycję, użyte gatunki materiałów nasadzeniowych, ogólne wrażenie estetyczne, pomysłowość i oryginalność, ład, porządek i kolorystykę. Jury składać się będzie z: pracownika Wydziału Mienia Urzędu Miejskiego w Złotoryi, strażnika miejskiego oraz przedstawicieli sanepidu, zarządów mieszkaniowych i Spółdzielni Mieszkaniowej Agat.

Wzór karty zgłoszeniowej dostępny jest w Urzędzie Miejskim w Złotoryi przy pl. Orląt Lwowskich 1 (w Biurze Obsługi Interesanta, pok. 1, lub w Wydziale Mienia, pok. 8).

Tegorocznych zwycięzców poznamy do końca września.

Przypomnijmy, że w ubiegłorocznej edycji konkursu rywalizowało 13 obiektów. Wygrali: Teresa Baumgertner (balkon), Bronisława i Zbigniew Wiszniewscy (ogródek przy posesji wielorodzinnej) oraz Barbara Windysz (ogród przy domu jednorodzinnym).

Pozostaw komentarz

XHTML: Możesz używać tagów HTML-owych: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>


..