Zlikwidowali nielegalną fabrykę papierosów

W rejonie Głogowa funkcjonariusze Straży Granicznej w Tuplicach, dolnośląskiej Krajowej Administracji Skarbowej z Wrocławia i Centralnego Biura Śledczego Policji zlikwidowali nielegalną fabrykę papierosów. Wartość znalezionych tam wyrobów tytoniowych i linii produkcyjnej oszacowano na ok. 12 milionów złotych.

Na początku września funkcjonariusze przeszukali trzy posesje, na których zabezpieczyli pełną linię produkcyjną, magazyny i samochód ciężarowy wypełniony papierosami bez polskich znaków akcyzy skarbowej. W sumie, było tam ponad 10 mln sztuk papierosów, prawie pięć ton krajanki i suszu tytoniowego o szacunkowej wartości 9,5 mln zł.

„Ponadto zabezpieczono maszyny do profesjonalnej produkcji papierosów o wartości 1 950 000 zł oraz urządzenia i półprodukty o łącznej szacunkowej wartości ponad 300 000 zł – czytamy w komunikacie na stronie Nadodrzańskiego Oddziału Straży Granicznej. – Ponadto do sprawy zatrzymano sześciu cudzoziemców z Ameryki Południowej oraz czterech obywateli Polski. Do nielegalnej produkcji wykorzystywano agregat prądotwórczy o dużej mocy, aby nie zwracać na siebie uwagi intensywnym korzystaniem z sieci energetycznej”.

Jak się okazało, cudzoziemcy przebywają w Polsce nielegalnie. Wszczęto wobec nich postępowanie w sprawie zobowiązania do powrotu. Dalsze czynności w sprawie prowadzone są pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Głogowie.

Mężczyźni odpowiedzą za nielegalną produkcję wyrobów tytoniowych. Zatrzymani usłyszeli zarzuty udziału w zorganizowanej grupie przestępczej, produkcji wyrobów tytoniowych bez wymaganego wpisu do rejestrów i popełnienia przestępstwa skarbowego. Podejrzanym może grozić 5 lat więzienia oraz wysoka grzywna. Skarb Państwa mógł być narażony na straty sięgające ponad 17 mln zł.

Źródło: Nadodrzański Oddział Straży Granicznej

Pozostaw komentarz

XHTML: Możesz używać tagów HTML-owych: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>


..