Opublikowany: pt, Lip 19th, 2019

Złapani na gorącym uczynku (WIDEO)

Lubińska policja zatrzymała trzech młodych mężczyzn, którzy włamali się do domu jednorodzinnego. Dwóch z nich odpowie za kradzież z włamaniem, trzeci za naruszenie miru domowego.

– 13 lipca dyżurny lubińskiej komendy otrzymał telefoniczne zgłoszenie, iż w jednym z domów będących w budowie na terenie gminy Lubin, przebywają obce osoby – mówi aspirant sztabowy Sylwia Serafin, rzecznik prasowy lubińskiej policji.

Na miejscu policjanci zastali powybijane szyby oraz dwóch młodych mężczyzn. 28- i 34-latek zostali zatrzymani i przewiezieni do aresztu. Właściciel posesji oszacował straty na około 5 tysięcy złoty. Złodzieje próbowali wynieść z domu kable, elektronarzędzia, instalacje elektryczne oraz wiele drogocennych narzędzi.

Mundurowi ustalili, że wraz z 34-latkiem za próbę kradzieży odpowiedzialny jest 29-letni mieszkaniec Lubina, którego nie było na miejscu zdarzenia, gdy pojawiła się tam policja. Natomiast 28-latek odpowie jedynie za naruszenie miru domowego.

29-letni złodziej, tak jak wcześniej 28- i 34-latek, został zatrzymany i przewieziony do aresztu. Podczas przesłuchania udowodniono mu także włamania i kradzieże na ponad 15 kont bankowych.

Część skradzionych rzeczy udało się odzyskać. Wszyscy trzej sprawcy usłyszeli już zarzuty. Za swoje czyny będą odpowiadać przed sądem.

Pozostaw komentarz

XHTML: Możesz używać tagów HTML-owych: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>


..