Opublikowany: czw, Sie 22nd, 2019

Zgubiły go zaczerwienione oczy

Nawet pięć lat za kratami może spędzić 28-latek, którego policjanci zatrzymali w nocy w Chojnowie. W trakcie kontroli motorowerzysta zachowywał się nerwowo. Jak relacjonują stróże prawa, miał też zaczerwienione oczy. Szybko okazało się, dlaczego.

Do spotkania mężczyzny z funkcjonariuszami prewencji doszło w nocy przy ul. Małachowskiego.

– Funkcjonariusze podczas kontroli dokumentów 28-latka zwrócili uwagę na jego zaczerwienione oczy i nerwowe zachowanie. Policjanci mając przypuszczenie, że mężczyzna może być pod wpływem narkotyków przeprowadzili mu badanie narkotestem. Już po chwili test na zawartość narkotyków zabarwił się i wykazał, że jest on pod wpływem środków odurzających – relacjonuje Jagoda Ekiert, rzecznik prasowy KMP w Legnicy.

Na tym jednak nie koniec kłopotów 28-latka. W trakcie przeszukania motoroweru policjanci znaleźli w bagażniku zawiniątko z metamfetaminą. Chojnowianin trafił do policyjnego aresztu. Niebawem stanie przed sądem.

– W świetle obowiązującego prawa za posiadanie narkotyków grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności, w przypadku mniejszej wagi, sprawca podlega karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do roku. Natomiast za kierowanie pod wpływem narkotyków kierowca może trafić do więzienia nawet na 2 lata i mieć orzeczony zakaz prowadzenia pojazdów nawet do lat 15 – wylicza mł. asp. Ekiert.

Pozostaw komentarz

XHTML: Możesz używać tagów HTML-owych: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>


..