Zderzenie na S3 koło Polkowic. Kierowca pijany (AKTUALIZACJA)

Do wypadku doszło na S3, na wysokości Kaźmierzowa, gmina Polkowice. Bus najechał na tył samochodu osobowego. Ruch na trasie w kierunku Polkowic jest zablokowany i odbywa się drogą serwisową.

– Jak wstępnie ustalili policjanci, kierujący pojazdem dostawczym 49-letni wrocławianin wykonując manewr zmiany pasa ruchu nie zdołał zachować bezpiecznej odległości przed poprzedzającym go fordem i uderzył w jego tył – informuje Przemysław Rybikowski z polkowickiej policji. – Pojazdem osobowym podróżowała 47-letnia kobieta wraz z dwójką dzieci.

Jedno z nich, 12-letnia dziewczynka została przewieziona do głogowskiego szpitala. Policjanci przebadali obu kierujących na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu. Siedząca za kierownicą forda kobieta była trzeźwa, natomiast u 49-latka alkomat wykazał ponad 1,5 promila alkoholu. Policjanci nadal wykonują czynności na miejscu wypadku, a droga S3 w kierunku Polkowic jest całkowicie zablokowana.

Na miejscu były zastępy z JRG Polkowice i OSP Sucha Górna oraz pogotowie ratunkowe.

Fot. UR

Podziel się

Pozostaw komentarz

XHTML: Możesz używać tagów HTML-owych: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>


..