Zderzenia na A4 i DK5. Są utrudnienia w ruchu!

Brak ostrożności jednego z kierowców doprowadził do zderzenia się dwóch pojazdów na autostradzie A4 w okolicach Legnicy. Na szczęście żaden z uczestników kolizji nie wymagał opieki medycznej. Ruch w kierunku Zgorzelca odbywa się tylko jednym pasem. Z powodu nieostrożności kierowcy do kolizji doszło również na krajowej “piątce”. 

Do pierwszego zderzenia doszło na 91. kilometrze autostrady A4. – Kierowca forda, chcąc wyprzedzić jadącą przed nim ciężarówkę, zjechał w prawego na lewy pas jezdni. Nie zachował jednak należytej ostrożności podczas wykonywania tego manewru, w wyniku czego uderzył w prawidłowo jadącą skodą – relacjonuje starszy sierżant Anna Tersa z Komendy Miejskiej Policji w Legnicy.

Żaden z uczestników kolizji nie odniósł poważniejszych obrażeń. Na miejscu działają jeszcze służby ratunkowe, a ruch w kierunku granicy z Niemcami odbywa się obecnie tylko prawym pasem. Zdarzenie prawdopodobnie zakończy się tylko mandatem dla kierowcy forda.

Groźnie było także na drodze krajowej nr 5 w Sadach Dolnych (powiat jaworski), gdzie osobowy seat altea zderzył się z ciężarową scanią. W tym przypadku również obyło się bez osób poszkodowanych. Ruch na krajowej “piątce”, gdzie doszło do kolizji, odbywa się wahadłowo. Jak szacuje komisarz Łukasz Kubiś, rzecznik prasowy jaworskiej policji, utrudnienia mogą potrwać jeszcze przez kilkadziesiąt minut

Fot. ilustracyjne

Pozostaw komentarz

XHTML: Możesz używać tagów HTML-owych: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>


..