Zatrzymani za włamania i kradzieże

Nawet dziesięć lat za kratkami grozi dwóm mieszkańcom powiatu górowskiego zatrzymanym przez głogowskich policjantów. Mężczyźni odpowiedzą przed sądem za włamania i kradzieże.

Pierwszy w ręce funkcjonariuszy wpadł 19-letni mieszkaniec powiatu górowskiego. Mężczyzna był podejrzewany o włamanie do garażu i kradzież agregatów prądotwórczych oraz elektronarzędzi o wartości ponad 4 tysięcy złotych.

Policjanci wydziału kryminalnego z głogowskiej komendy w wyniku realizacji sprawy wytypowali sprawcę – młodego mieszkańca powiatu górowskiego. Okazało się, że to był słuszny trop, bo już w trakcie zatrzymania ujawniono i zabezpieczono skradzione agregaty i elektronarzędziamówi oficer prasowy głogowskiej policji Bogdan Kaleta.

Szybko okazało się też, że sprawca nie działał sam. Pomagał mu 27-letni kolega. Nadal nie był to jednak finał całej sprawy.

W trakcie tych czynności wyszło na jaw, że był jeszcze współsprawca tego włamania, również mieszkaniec powiatu górowskiego. Przy okazji okazało się jeszcze, że do tego samego garażu włamano się również dwa miesiące wcześniej, a policjanci udowodnili, że była to sprawka właśnie tego 27-latka. Ukradł wówczas siodła o wartości prawie 4 tysięcy złotych – dodaje Bogdan Kaleta.

Obydwaj mężczyźni usłyszeli już zarzuty. Obecnie przebywają w policyjnym areszcie.

Fot. Policja Głogów

Pozostaw komentarz

XHTML: Możesz używać tagów HTML-owych: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>


..