Opublikowany: śr, Lut 14th, 2018

Z Legnicy przyjechali do Jawora, by kraść

Dopiero co uzyskali pełnoletniość, a już grozi im więzienie. Każdy z trzech zatrzymanych młodych mieszkańców Legnicy może za kratami spędzić nawet pięć lat. Wszystko za przestępstwa, jakich dopuścili się na terenie Jawora.

Sprawcy najpierw upatrzyli sobie volkswagena zaparkowanego na jednym z jaworskich osiedli, po czym odkręcili z niego komplet aluminiowych felg z oponami, pozostawiając pojazd na cegłach. Chwilę później byli już na innej ulicy miasta, gdzie tym razem w oko im wpadło osobowe audi, z którego także ukradli komplet kół. Łączne straty, jakie spowodowali złodzieje, sięgnęły 2 200 zł.

Miejscowi policjanci zajmujący się zwalczaniem przestępczości przeciwko mieniu, dzięki uzyskanym informacjom, podejrzanych w tej sprawie rozpoznali już następnego dnia. Najpierw w ręce funkcjonariuszy wpadł pierwszy ze sprawców, 18-letni mieszkaniec Legnicy. Wkrótce zostali zatrzymani jego dwaj rówieśnicy, także legniczanie. Cała trójka przyznała się do winy i usłyszała już zarzuty.

Okazało się, że złodzieje przyjechali do Jawora dwoma samochodami z konkretnym zamiarem kradzieży kół. Najpierw jeździli po miejscowych osiedlach i ulicach, szukając aut z aluminiowymi felgami o popularnych rozmiarach i modnych wzorach. Podczas próby kradzieży kół z audi zostali spłoszeni, dlatego ich łupem początkowo padły dwie alufelgi wraz z oponami. Postanowili jednak, że nie dadzą za wygraną. Jeszcze tej samej nocy, po kilku godzinach, wrócili do Jawora, choć już innym autem i dokończyli swój przestępczy proceder.

– Funkcjonariusze odzyskali już część skradzionego mienia, które trafiło do właściciela. Za swoje czyny cała trójka odpowie teraz przed sądem. W świetle kodeksu karnego za kradzież może im grozić kara nawet do pięciu lat pozbawienia wolności –  informuje kom. Kordian Mazuryk, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Jaworze.

Fot. KPP w Jaworze

Pozostaw komentarz

XHTML: Możesz używać tagów HTML-owych: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>


..