Wystawa o Jakubowie pojechała do Szczyrku

Wystawa poświęcona sanktuarium św. Jakuba w Jakubowie, gmina Radwanice trafiła w Beskidy. Obecnie można ją oglądać w parafii św. Jakuba w Szczyrku.

– Rok 2017 był dla sanktuarium w Jakubowie rokiem szczególnym. Obchodziło ono bowiem jubileusz dziesięciolecia. Z tej okazji Muzeum Archeologiczno – Historyczne w Głogowie przygotowało wystawę poświęconą zarówno tradycji pielgrzymowania po szlakach świętego Jakuba, jak i samemu sanktuarium – przypomina Maciej Iżycki, rzecznik MAH.

Do tej pory ekspozycja była prezentowana w głogowskim muzeum, sanktuarium w Jakubowie, sanktuarium Matki Boskiej Cierpliwie Słuchającej w Rokitnie, w kościele pod wezwaniem św. Jakuba w Lęborku oraz w Łebie.

W tym roku ekspozycja wyruszyła na południe Polski – do parafii pw. św. Jakuba w Szczyrku, gdzie będzie prezentowana przez najbliższe tygodnie. Wystawę poświęconą sanktuarium św. Jakuba w Jakubowie obejrzało już blisko 100 tysięcy osób.

Źródło: MAH/Fot. UR

Pozostaw komentarz

XHTML: Możesz używać tagów HTML-owych: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>


..