Opublikowany: wt, Gru 18th, 2018

Włamywacz już za kratami

Policjanci ze Złotoryi zatrzymali poszukiwanego przez sąd 39-latka. Udowodniono mu także włamanie do samochodu oraz mieszkania w centrum miasta. Złodziej trafił już do więzienia, gdzie spędzić może nawet 10 najbliższych lat. 

Nieznany dotąd sprawca dwukrotnie na swoim koncie ma dwa włamania centrum miasta Złotoryja. – W listopadzie  tego roku mężczyzna włamał się do mieszkania, skąd ukradł wędki, elektronarzędzia oraz odzież. Na początku grudnia wybił szybę w samochodzie zaparkowanym na jednej z ulic, skąd ukradł urządzenie pomiarowe służące do wyznaczania odległości – informuje starszy sierżant Dominika Kwakszys, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Złotoryi.

Na podstawie wykonanych czynności i analizy zgromadzonego materiału, policjanci z wydziału kryminalnego ustalili kto może stać za tymi przestępstwami. Okazał się nim 39-letni mieszkaniec Złotoryi. – Dalsze działania potwierdziły ustalenia funkcjonariuszy i pozwoliły na zatrzymanie podejrzanego, udowodnienie mu przestępstw i odzyskanie części utraconego mienia. Dodatkowo okazało się, że mężczyzna był poszukiwany przez wymiar sprawiedliwości w związku z wcześniejszymi kradzieżami mienia – dodaje rzeczniczka złotoryjskiej policji.

Zatrzymany usłyszał zarzuty popełnienia przestępstw przeciwko mieniu, po czym decyzją sądu trafił do więzienia. O jego dalszym losie zadecyduje teraz sąd. Za kratami może spędzić nawet 10 lat.

Fot. ilustracyjne

Pozostaw komentarz

XHTML: Możesz używać tagów HTML-owych: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>


..