Opublikowany: nie, Sty 21st, 2018

Wkrótce ruszy przebudowa Odrzańskiej. Ratusz wreszcie znalazł wykonawcę

Złotoryi udało się wreszcie znaleźć wykonawcę, który wybuduje utwardzoną drogę przy ul. Odrzańskiej. Prace powinny rozpocząć się na początku marca tego roku.

Do remontu ul. Odrzańskiej złotoryjski ratusz przymierzał się już kilka razy, ale każda próba kończyła się niepowodzeniem. Potencjalni wykonawcy przedstawiali zbyt wysokie oferty cenowe wobec oczekiwań zamawiającego. Pisaliśmy o tym m.in. tutaj.

Odrzańska to niewielka uliczka o nawierzchni gruntowej i długości 195 metrów. Jest jedną z odnóg ul. Nad Zalewem znajdującą się tuż obok ogrodów działkowych. Stoi przy niej dziewięć budynków jednorodzinnych. Niektóre z nich czekają na drogę z prawdziwego zdarzenia już prawie ćwierć wieku.

Do czwartego przetargu wystartowało łącznie sześć firm. Każda z nich dawała pięcioletnią gwarancję. Wiadomo już, że drogę przebuduje firma OL-GARDEN Monika Brzózka z Legnicy, która złożyła najkorzystniejszą dla miasta pod względem cenowym ofertę. Wykona inwestycję za 288 960 zł. To wprawdzie o kilkadziesiąt tysięcy złotych więcej niż w kosztorysie inwestorskim przygotowanym przez Urząd Miejski w Złotoryi, ale ratusz zaakceptował propozycję legnickiego przedsiębiorstwa, bo to najniższa oferta, jaka się pojawiła od początku postępowania przetargowego, trwającego blisko pół roku.

Remontem ma zostać objęty odcinek o długości 195 metrów, na którym powstanie jezdnia o szerokości od 3,5 do 4,5 m wraz z poboczami o zmiennych szerokościach od 1,1 do 3,2 m. Ponadto wykonana zostanie również kanalizacja deszczowa, a także ustawione nowe znakowanie pionowe.

Prace mają ruszyć na początku marca. Wcześniej, w lutym, Rejonowe Przedsiębiorstwo Komunalne w Złotoryi wymieni znajdującą się w ulicy sieć wodociągową z przyłączami. Cała inwestycja na Odrzańskiej powinna się zakończyć do końca maja.

Pozostaw komentarz

XHTML: Możesz używać tagów HTML-owych: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>


..