Opublikowany: wt, Wrz 4th, 2018

W więzieniu spędzi co najmniej półtora roku

Najbliższych 18 miesięcy za kratami spędzi 33-letni kierowca, którego zatrzymali funkcjonariusze legnickiej policji. Mężczyzna prowadził samochód mimo że obowiązywał go zakaz. To jednak był jego najmniejszy problem…

Do kontroli doszło przy ul. Fabrycznej w Chojnowie. Siedzący za kierownicą osobowego opla mężczyzna nie okazał policjantom dokumentu uprawniającego go do kierowania pojazdami mechanicznymi. Aby to ustalić, mundurowi sprawdzili 33-latka w policyjnych bazach danych.

– Okazało się, że nie dość, że mężczyzna nie ma prawa jazdy i od połowy sierpnia obowiązuje go aktywny zakaz kierowania wszelkim pojazdami mechanicznymi, to jest on również poszukiwany celem ustalenia miejsca pobytu, a w zakładzie karnym ma do odbycia karę pozbawienia wolności w wymiarze roku 6 miesięcy – informuje młodszy aspirant Izabela Burska z Komendy Miejskiej w Legnicy.

Chojnowianin został zatrzymany i osadzony w policyjnym areszcie. Przypominamy, że za kierowanie pojazdem pomimo orzeczonego przez sąd zakazu, a tym samym niestosowanie się do jego wyroku, grozi kara pozbawienia wolności do lat pięciu – dodaje policjantka.

Pozostaw komentarz

XHTML: Możesz używać tagów HTML-owych: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>


..