Opublikowany: czw, Lip 4th, 2019

Więcej badań w legnickim szpitalu

Zakład Diagnostyki Laboratoryjnej Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego w Legnicy rozszerzył zakres usług o kolejne badania. Pacjenci mogą już zgłosić się m.in. na test przesiewowy HIV Ag/Ab.

Pacjenci legnickiej lecznicy mogą już korzystać z większej liczby badań, które przeprowadza Zakład Diagnostyki Laboratoryjnej. Jak zaznaczają pracownicy szpitala, na szczególną uwagę zasługuje test przesiewowy HIV Ag/Ab (Combo) ze względu na konieczność oznaczania tego parametru przez kobiety ciężarne, a także homocysteina – jako niezależny czynnik ryzyka w chorobach układu krążenia takich jak miażdżyca, niedokrwienna choroba serca czy zmiany w tętnicach obwodowych.

Nowe badania w szpitalnym laboratorium:
– homocysteina w surowicy
– lit w surowicy
– lipaza w surowicy
– renina w surowicy
– aldosteron w surowicy
– HIV Ag/Ab (test przesiewowy)
– Borelia IgM w PMR
– Borelia IgG w PMR
– Krztusiec IgA
– Krztusiec IgG

Poziom lipazy jest oznaczany w trybie pilnym, natomiast pozostałe badania są oznaczane w trybie rutynowym. Od 1 lipca w WSS w Legnicy obowiązuje nowy cennik badań.

fot., źródło: WSS w Legnicy

Pozostaw komentarz

XHTML: Możesz używać tagów HTML-owych: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>


..