Opublikowany: czw, Lip 5th, 2018

Wegetariada już w sobotę

Zbliża się Wegetariada – jaworski festiwal smaków i muzyki. Przypomniał o niej Mirek Malec, lider zespołu Ga-Ga Zielone Żabki podczas happeningu w rynku. Przy wege-budce Byłeś Głodny już po raz drugi odbyło się wspólne granie utworu „Kultura”.

Uczestnicy happeningu przyszli uzbrojeni w gitary i inne instrumenty muzyczne. Kiedy zaczęli grać, dołączyli do nich przechodnie. Chociaż „Kultura” ma już trzydzieści lat, to sympatyków utworu przybywa. Są coraz młodsi i nadal identyfikują się z tekstem. Od czasów festiwalu w Jarocinie przebój stał się produktem lokalnym promującym miasto.

– Tworzy się taka nasza nowa tradycja. Tuż przed Wegetariadą gramy chyba najbardziej rozpoznawalny utwór naszego zespołu. W tamtym roku ta inicjatywa cieszyła się dużym zainteresowaniem, więc postanowiliśmy to powtórzyć, a na pomysł wpadł Bartek serwujący posiłki w budce Byłeś Głodny – mówi Mirosław Malec.

A Wegetariada już w sobotę, 7 lipca. O godz. 11 rozpocznie się Biegiem o Złotą Marchew, wtedy też w parku przy ECMEN-ie rozbije się wege-miasteczko. Będą stoiska kulinarne, warsztaty, inicjatywy artystyczne, wegetariański bazar, atrakcje dla dzieci i klimatyczna przestrzeń do piknikowania.

Na scenie wystąpią zespoły: SOOM T, Zamek Nadaje Wajb (połączone siły zespół Ga-Ga Zielone Żabki, Positive Vibrations, Radical News, Radykalna Wieś), Kapela Maliszów i Foliba Music.

Na Wegetariadę zapraszają: Samoorganizacja Artystyczna Zamek Nadaje, Towarzystwo Aktywności Kulturalnej „TAK” Jawor i Jaworski Ośrodek Kultury.

Materiał filmowy:

Pozostaw komentarz

XHTML: Możesz używać tagów HTML-owych: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>


..