Opublikowany: wt, Sie 20th, 2019

Wakacyjne remonty szkół i przedszkoli na finiszu

Ponad 735 tys. zł Legnica wyda na remonty i inwestycje w placówkach oświatowych w trakcie wakacji. Jak zaznaczają urzędnicy, miasto pozyskało dodatkowo 265 tys. zł na modernizację jadalni i stołówek szkolnych.

Część zaplanowanych prac remontowych już się zakończyła, w niektórych placówkach wciąż trwają roboty. Gdzie wakacyjne inwestycje zostały już wykonane, gdzie wciąż są w trakcie realizacji?

W Szkołach Podstawowych nr 4 i 9 zakończył się już remont dachu. Finisz prac nastąpił już też m.in. w SP nr 6, gdzie wyremontowano zaplecze kuchenne, podłogi w stołówce i salach lekcyjnych, a także wymieniono drzwi do stołówki i część okien.

– Obecnie realizowane są jeszcze remonty i inwestycje w pozostałych placówkach. W SP 1 remontowane są toalety szkolne, a w SP 16 trzy sale lekcyjne i oszklone ściany szczytowe sali gimnastycznej – informuje Arkadiusz Rodak, rzecznik prasowy prezydenta Legnicy. – Z kolei w SP 2 i Miejskim Przedszkolu nr 12 budowany jest system ochrony przeciwpożarowej, a w SP 16 system alarmowy. W Szkolnym Schronisku Młodzieżowym przebudowywane są natomiast korytarze z dostosowaniem do wymogów p.poż. W SP 7 trwa przebudowa i dostosowanie pomieszczeń mieszkalnych na pracownię komputerową – dodaje.

Jak podsumowują urzędnicy, w sumie na wszystkie remonty i inwestycje miasto przeznaczyło ponad 735 tys. zł. Podczas wakacji trwają także prace związane z modernizacją stołówek i jadalni szkolnych – w SP nr 4, 9, 16 i 19. Na ten cel Legnica pozyskała 265 tys. zł. z rządowego programu “Posiłek w szkole i w domu”. Wkład własny nadkaczawskiego miasta wyniósł w tym przypadku ok. 66 tys. zł. Wartość zadania przekroczyła kwotę 331 tys. zł.

fot., źródło: UM Legnica

Pozostaw komentarz

XHTML: Możesz używać tagów HTML-owych: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>


..