Opublikowany: czw, Sty 24th, 2019

Volkswagen MP nagrodzony

Volkswagen Motor Polska w Polkowicach został uhonorowany po raz pierwszy Dolnośląską Nagrodą Gospodarczą, w kategorii: „Podmioty gospodarcze”.  

Rozdanie Dolnośląskich Certyfikatów Gospodarczych kolejnej edycji oraz wręczenie Dolnośląskich Nagród Gospodarczych odbyło się w miniony wtorek w Centrum Kongresowym Hali Stulecia we Wrocławiu.

W imieniu Volkswagen Motor Polska nagrodę z rąk wicemarszałka Marcina Gwoździa odebrał dyrektor finansowy Andreas Quickert. Statuetka DNG nawiązuje do znaku promocyjnego Dolnego Śląska, czyli niedźwiedzia Ślężańskiego.

– Volkswagen Motor Polska jest jednym z największych producentów silników na rynku motoryzacyjnym w Polsce. Od blisko 20 lat produkuje nowoczesne silniki wysokoprężne dla koncernu Volkswagen. Od startu produkcji w 1999 roku, wyprodukowano w Polkowicach ponad 11 milionów silników. Pomimo napiętej sytuacji w temacie diesla w 2018 roku wyprodukowano w Polkowicach 680 tys. silników, które zostały zabudowane do samochodów koncernowych marek Volkswagen Samochody Osobowe, Volkswagen Samochody Użytkowe, Audi, Škoda i SEAT” – tymi słowami zapowiedziano VW Motor Polska krótko przed odebraniem nagrody.

Laureatami Dolnośląskich Nagród Gospodarczych zostają firmy, które po raz szósty z rzędu otrzymują Dolnośląskie Certyfikaty Gospodarcze. Jest to potwierdzenie, że firma osiąga najwyższe wyniki finansowe, realizuje inwestycje, przestrzega kodeksu pracy, działa na rzecz ochrony środowiska oraz zatrudnia przeważająca część pracowników z Dolnego Śląska.

Nagroda została ustanowiona przez Marszałka Województwa Dolnośląskiego, Wojewodę Dolnośląskiego i Radę Inicjatorów Dolnośląskiego Certyfikatu Gospodarczego.

Źródło: VW MP

Wyświetlonych 1 komentarzy
Wyraź swoją opinię
  1. Cinek pisze:

    Kiedy VWMP otrzyma nagrodę za silniki EA189 z oprogramowaniem oszukującym testy?

Pozostaw komentarz

XHTML: Możesz używać tagów HTML-owych: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>


..