Opublikowany: czw, Lis 22nd, 2018

Urzędnicy zapraszają na warsztaty “Nie daj się czadowi”

Już jutro, 23 listopada, w legnickim ratuszu, będzie można zgłębić wiedzę na temat zagrożenia, jakim jest tlenek węgla. Jak zapobiegać zaczadzeniom? W jakie urządzenia zaopatrzyć się, by zmniejszyć ryzyko tego groźnego zjawiska? Urzędnicy zapraszają wszystkich zainteresowanych mieszkańców.

Na pomysł przygotowania szkolenia, w związku z rozpoczynającym się sezonem grzewczym, wpadły władze miasta i Fundacja Ludzie Jesieni. Z zaproszenia mogą skorzystać wszyscy mieszkańcy. Co ich czeka? Konferencja i warsztaty “Nie daj się czadowi”. Spotkanie będzie poświęcone właśnie tlenkowi węgla i jego obecności w naszych domostwach w okresie jesienno-zimowym. Temat zgłębią specjaliści, ale i służby ratunkowe. Początek konferencji o godz. 10 w Ratuszu przy pl. Słowiańskim 8 (sala 226).

– Podstawowym zamierzeniem projektu jest zapobieganie zaczadzeniom przez cichego zabójcę, jakim jest tlenek węgla, a także zachęcenie mieszkańców do zaopatrywania się w czujniki gazu i montowanie ich w domach. Uczestnicy warsztatów będą też mogli wylosować sobie czujniki do założenia ich w mieszkaniach – zachęca Arkadiusz Rodak, rzecznik prasowy prezydenta Legnicy.

Pozostaw komentarz

XHTML: Możesz używać tagów HTML-owych: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>


..