Ukradł przesyłki i udawał kuriera

Głogowianin wykorzystał sytuację, gdy kurier dostarczający przesyłkę nie zamknął samochodu i ukradł z niego paczki. Potem podszywając się pod posłańca próbował wyłudzić kwotę pobrania od adresata przesyłki.

Do zdarzenia doszło 27 czerwca. W tej sprawie policjanci z patrolu prewencji głogowskiej komendy zatrzymali 36 – latka.

– Wykorzystał moment nieuwagi kuriera, który dostarczał właśnie przesyłkę do adresata – informuje podinsp. Bogdan Kaleta, oficer prasowy Komendanta Powiatowego Policji w Głogowie. – Kurier nie zamknął swojego pojazdu. Podejrzany chwycił dwie, zupełnie przypadkowe paczki i uciekł z nimi. Były to kosztowne przesyłki, o wartości prawie 1461 złotych.

Krótko po tym zdarzeniu, funkcjonariusze otrzymali sygnał o usiłowaniu oszustwa.

– Sprawca zadzwonił do adresata przesyłki i podając się za kuriera usiłował wyłudzić 1300 złotych, za dostarczenie paczki – dodaje Bogdan Kaleta. – Osoba, do której zadzwonił, zorientowała się jednak, że ma do czynienia z przestępcą i nie dała się oszukać.

Podejrzany został zatrzymany w nocy z 29 na 30 czerwca. Jest już znany funkcjonariuszom. Był już zatrzymywany w związku z kradzieżami i innymi przestępstwami. Teraz usłyszał zarzut kradzieży i usiłowania oszustwa. Grozi mu do 8 lat więzienia. Na razie został objęty policyjnym dozorem i ma zakaz opuszczania kraju.

Fot. KPP Głogów  

 

Pozostaw komentarz

XHTML: Możesz używać tagów HTML-owych: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>


..