Trening z Ewą Chodakowską w lubińskiej hali

W Lubinie już wkrótce odbędzie się trening z Ewą Chodakowską. Trenerka przyjedzie do naszego miasta nie tylko, by poćwiczyć z mieszkankami, ale również promować zdrowy tryb życia oraz zachęcić kobiety do korzystania z badań profilaktycznych.

– Spotkanie ma promować zdrowy tryb życia pod hasłem: „Podejmij wyzwanie! Bądź zdrowa! FIT-edukacja z Ewą Chodakowską”. Wraz z partnerami – Medicusem oraz Stowarzyszeniem Kobiet po Mastektomii Agata Powiatu Lubińskiego – zapraszamy na nie mieszkanki powiatów: lubińskiego, polkowickiego, głogowskiego, górowskiego i legnickiego – zachęca do przyjścia na imprezę starosta lubiński Adam Myrda, bo to właśnie tutejszy powiat organizuje spotkanie w ramach swojego programu zdrowotnego.

Choć w szczególności mile widziane są panie z wymienionych przez starostę powiatów, to przy zapisach nie obowiązują żadne ograniczenia, co do wieku i miejsca zamieszkania. Wstęp jest bezpłatny.

Zapisy przyjmowane będą on line na stronie rcslubin.pl. A rozpoczną się w piątek, 28 września o godzinie 10. Warto się pospieszyć, ponieważ liczba miejsc jest ograniczona

Trening z Ewą Chodakowską odbędzie się w niedzielę 7 października w lubińskiej hali widowiskowo-sportowej. Impreza rozpocznie się o godzinie 11, a zakończy o 14. Oprócz treningu głównego z Chodakowską, zaplanowano również między innymi rozgrzewkę z profesjonalnymi trenerami. W trakcie spotkania będzie się też sporo mówiło o profilaktyce raka szyjki macicy.

– To przede wszystkim impreza edukacyjna, promująca zdrowy tryb życia, mająca zachęcić kobiety do regularnego wykonywania badań cytologicznych – dodaje starosta Adam Myrda.

Niedzielny trening z Ewą Chodakowską to część większego projektu realizowanego przez powiat lubiński pn. Realizacja działań edukacyjnych oraz poprawa dostępności usług medycznych w ramach „Programu profilaktyki raka szyjki macicy” w subregionie legnicko-głogowskim w latach 2017-2019. Na ten cel powiat lubiński pozyskał dofinansowanie unijne z Europejskiego Funduszu Społecznego.

Projekt jest skierowany do kobiet aktywnych zawodowo w wieku 25-59 lat zamieszkujących subregion legnicko-głogowski, które nigdy lub w ciągu ostatnich 36 miesięcy nie wykonały cytologii.

Od stycznia 2018 r. dzięki niemu udało się przebadać ponad 1680 kobiet, z czego ponad 650 po raz pierwszy w życiu wykonało cytologię. Panie wciąż mogą skorzystać z bezpłatnych badań. Będą się one odbywać aż do końca listopada 2019 r. Wystarczy zgłosić się do przychodni CDT Medicus w Lubinie lub Chocianowie.

Pozostaw komentarz

XHTML: Możesz używać tagów HTML-owych: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>


..