Opublikowany: czw, Maj 16th, 2019

Tory i stacja kolejowa staną się sceną

Sarsa oraz 180-osobowa orkiestra pod batutą Mariusza Dziubka wystąpią na początku czerwca w Lubinie, inaugurując powrót połączeń kolejowych do miasta. Sceną będzie miejsce dość nietypowe, bo stacja kolejowa. W pobliżu zaś staną food trucki. Ale atrakcji ma być znacznie więcej.

– Już 8 czerwca, czyli w przeddzień startu kolei w Lubinie, organizujemy dla mieszkańców duży koncert na inaugurację powrotu kolei do miasta. Na rozpoczęcie koncert Sarsy. Następnie Dziubek Band ze 180-osobową orkiestrą wykona koncert muzyki filmowej, w którym będziemy mieli okazję zobaczyć mieszkańców miasta. Wystąpią w nim osoby wyłonione w drodze castingu organizowanego przez Centrum Kultury Muza, więc zapowiada się ciekawe wydarzenie – mówi Marcelina Falkiewicz, rzecznik prezydenta Lubina.

Muzykom towarzyszyć będą mażoretki, tancerze oraz akrobaci i… pociąg. Dyrygent i jednocześnie reżyser tego wydarzenia, Mariusz Dziubek przyznaje, że choć brał już udział w koncertach, w których tory były jednym z elementów, to po raz pierwszy cała uwaga skierowana będzie na dworzec, pociąg i tory.

– Scena będzie nietypowa, bo oprócz tradycyjnej sceny usytuowanej na dworcu, naszą główną sceną będą tory, dworzec – tę infrastrukturę chcemy wykorzystać. To właśnie tam będzie stała orkiestra, będzie grała i witała pociąg, który nadjedzie. Tam będzie śpiewała ekscentryczna Sarsa, tam wystąpią mażoretki, tancerze i tancerki, akrobaci oraz zwycięzca „The voice of Poland” Marcin Sójka – wylicza Dziubek.

W pobliżu dworca pojawią się food trucki, których część przeniesie się tu z lubińskiego rynku. Od 7 do 9 czerwca w naszym mieście będzie się bowiem odbywać Food Truck Show.

– Dzięki temu mieszkańcy będą mogli w dwóch miejscach korzystać z ciekawych atrakcji, co mam nadzieję przyciągnie ich, po to, by zobaczyć jak promujemy kolej w Lubinie – dodaje Marcelina Falkiewicz.

Impreza rozpocznie się o godzinie 19, ale bramy otwarte zostaną już o 18. Ponieważ będzie to impreza masowa, teren zostanie ogrodzony, a część ulic znajdujących się w pobliżu stacji kolejowej wyłączona z ruchu. O utrudnieniach dla kierowców będziemy informować bliżej tego wydarzenia.

Na Facebooku dziś pojawiło się wydarzenie promujące koncert na otwarcie połączeń kolejowych z Lubina #KolejNaLubin – znajdziecie je TUTAJ. Zaś o Food Truck Show więcej przeczytacie TUTAJ.

Pozostaw komentarz

XHTML: Możesz używać tagów HTML-owych: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>


..