Opublikowany: czw, Sty 25th, 2018

Świeczka przyczyną pożaru

Paląca się świeczka spowodowała pożar jednego z mieszkań w Wojcieszowie. Do interwencji zostało wezwanych kilka jednostek straży pożarnej.

Do dyżurnego złotoryjskiej jednostki PSP wpłynęło zgłoszenie o sporym zadymieniu, do którego doszło na drugim piętrze jednego z budynków w Wojcieszowie. Z przekazanych informacji wynikało, że w środku znajduje się osoba poszkodowana wymagająca pomocy.

Na miejsce przybyli strażacy ze złotoryjskiej i jeleniogórskiej Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej, a także ochotnicy z Wojcieszowa, Świerzawy i Sokołowca. Okazało się, że przyczyną zaprószenia ognia była niezgaszona świeczka, od której zajęła się szafka nocna i część łóżka. Przebywający w mieszkaniu mężczyzna jeszcze przed przybyciem ratowników został ewakuowany na zewnątrz, po czym został on przebadany przez pracowników zespołu pogotowia ratunkowego. Na szczęście jego życiu i zdrowiu nie zagrażało niebezpieczeństwo.

Na koniec całe mieszkanie zostało dokładnie przewietrzone, a nadpalone pozostałości szafki wyniesiono na zewnątrz budynku.

Straty wstępnie oszacowano na około 250 zł.

Pozostaw komentarz

XHTML: Możesz używać tagów HTML-owych: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>


..