Opublikowany: pt, Maj 18th, 2018

Strażacy powalczą na Grodźcu

W nadchodzący weekend dziedziniec średniowiecznego zamku w Grodźcu zamieni się w arenę zmagań strażackich. Na Ogólnopolskie Igrzyska w sportach pożarniczych jednostek OSP zapraszają miejscowi druhowie.

Chociaż będzie to dopiero pierwsza edycja tego wydarzenia, to jego organizatorzy mają nadzieję, że na stałe wpisze się on do kalendarza lokalnych imprez. – Mamy zamiar robić to cyklicznie. Na tę chwilę do zawodów zgłosiło się dziesięć zespołów. Są dwie drużyny z województwa łódzkiego, pozostałe to reprezentacje z Dolnego Śląska, a konkretnie z powiatów: wrocławskiego, bolesławieckiego i złotoryjskiego. Będą zarówno zespoły męskie, kobiece, jak i mieszane – mówi Mirosław Skulski, naczelnik OSP Grodziec, będącej organizatorem tegorocznych igrzysk.

Do zawodów może przystąpić każda jednostka OSP, bez konieczności wcześniejszych kwalifikacji. Strażacy będą mieli do pokonania około 400-metrowy odcinek z różnymi przeszkodami i zadaniami do wykonania. Poza samą rywalizacją, nie zabraknie również atrakcji dla osób, które w sobotę i niedzielę odwiedzą zamek. W planach są m.in. wybory miss OSP, gry i zabawy dla dzieci i rodzin, czy pokazy sprzętów strażackich. – Każdy jest tu mile widziany. Warto przyjść i kibicować swoim drużynom. Nie trzeba płacić za wstęp – zachęca strażak.

Początek imprezy w sobotę 19 maja o godz. 10.

Fot. Ogólnopolskie Igrzyska w sportach pożarniczych jednostek OSP via Facebook

Wyświetlonych 2 komentarze
Wyraź swoją opinię
  1. Anonim pisze:

    a naczelnik nie przyznał się , że nie wymyślił formy i przebiegu swoich zawodów tylko zerżnął imprezę i regulamin znanych zawodów w Polsce ?

  2. korekta pisze:

    zgłosiły sie 4 jednostki OSP nie 10, a jest 10 druzyn

Pozostaw komentarz

XHTML: Możesz używać tagów HTML-owych: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>


..