Opublikowany: sob, Wrz 29th, 2018

„Straszny Dwór” w Lubinie

22 grudnia 2018 r. wydarzy się w Lubinie coś, co z pewnością miłośnicy kultury zapamiętają na długo. Będzie to wyjątkowa okazja do poznania dzieła, które rozgrzewa serca Polaków od 1865 roku, niezmiennie wzbudzając zachwyt.

„Straszny Dwór” to niewątpliwie najsłynniejsze dzieło Stanisława Moniuszki. XIX-wieczna opera swój ponadczasowy charakter zawdzięcza poruszanej tematyce. Uniwersalne i aktualne do dziś wartości oraz patriotyczna wymowa dzieła sprawiają, że jest ona niewątpliwie spektaklem, którego nie można przeoczyć.

Okazja do zobaczenia spektaklu na żywo jest w zasięgu ręki: 22 grudnia 2018 r. w hali Regionalnego Centrum Sportowego w Lubinie będzie można zobaczyć to wybitne widowisko w reżyserii dyrektora Filharmonii Dolnośląskiej, Tomasza Janczaka. Wystąpi ponad stu artystów: Orkiestra Symfoniczna Filharmonii Dolnośląskiej, Zespół Pieśni i Tańca z Wałbrzycha oraz soliści operowi.

– Staramy się dostarczać różnorodną ofertę imprez dla mieszkańców regionu, dlatego oprócz imprez powszechnie rozrywkowych w naszej produkcji znalazła się pozycja reprezentująca kulturę wysoką – mówi Agnieszka Kisała z Events Factory, organizującej wydarzenie. – Profesjonalne nagłośnienie i oświetlenie, specjalnie zaprojektowana oprawa sceniczna w postaci wielkoformatowych ekranów LED pomogą w odbiorze dzieła i wzmocnią odbierane bodźce. Wierzymy, że ta wyjątkowa oprawa występu wybitnych artystów usatysfakcjonuje najbardziej wymagających widzów oraz wywoła wzrost zainteresowania uczestników tego typu przedstawieniami.

Zobacz najnowszą zapowiedź wydarzenia:

Bilety można nabyć już od 69 zł na stronie organizatora www.ev-factory.pl i www.kupbilet24.pl oraz u partnerów internetowych: Eventim, Ebilet i Biletyna i stacjonarnych: Empik i Media Markt. W najbliższym czasie wejściówki pojawią się również w kasie RCS.

Patronatem honorowym spektaklu zostało Starostwo Powiatowe w Lubinie. Grupa TVL, w tym portal Regionfan.pl, objął tytuł patrona medialnego tego wydarzenia.

źródło: materiały prasowe

Podziel się

Pozostaw komentarz

XHTML: Możesz używać tagów HTML-owych: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>


..