Spaliła się laweta na A4. Autostrada zablokowana!

Jeszcze przez kilka godzin mogą potrwać utrudnienia w ruchu na autostradzie A4. Na 84. kilometrze drogi w kierunku Zgorzelca (pomiędzy węzami Złotoryja i Lubiatów) doszło do groźnego zderzenia trzech pojazdów, wskutek którego spaliła się laweta, a jej kierowca został przetransportowany do szpitala. Na miejscu działają służby ratunkowe. 

Oprócz lawety, w zdarzeniu brały udział także samochód osobowy i ciężarowy. – W ciężarówce jadącej w stronę granicy pękła opona. Jej kierowca zjechał na pobocze, by ją zmienić. Włączając się z powrotem do ruchu w pojazd ten uderzyła laweta, chwilę później na to najechało jeszcze auto osobowe – relacjonuje młodszy aspirant Jagoda Ekiert, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Legnicy.

W wyniku zdarzenia zapaliła się laweta, którą obecnie gaszą strażacy. Kierowca płonącego pojazdu trafił do szpitala.

Na czas działań służb ratunkowych autostrada w kierunku Zgorzelca jest całkowicie zablokowana. Policja wytyczyła objazdy przez drogę ekspresową S3, a następnie przez DK 94.

Pozostaw komentarz

XHTML: Możesz używać tagów HTML-owych: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>


..