Opublikowany: sob, Lut 28th, 2015

ŚCINAWA. Przystań dla każdego

33fb7e8203d3765dd79d741e304c59f3 W dawnym budynku domu dziecka w Ścinawie uroczyście otwarto nowe centrum rehabilitacyjno-opiekuńcze. W odnowionych pomieszczeniach znajdują się również warsztaty terapii zajęciowej i dom seniora. W planach jest także utworzenie oddziału rehabilitacji ogólnoustrojowej-podaje lubin.pl.

Dwa tygodnie temu w tej samej placówce uroczyście oddano do użytku warsztaty terapii zajęciowej, z których korzystają już osoby niepełnosprawne. Teraz uruchomiono też centrum rehabilitacyjno-opiekuńcze. W uroczystości wzięli udział m.in. starosta powiatu lubińskiego Adam Myrda, burmistrz Ścinawy Krystian Kosztyła i biskup diecezji legnickiej, ks. Zbigniew Kiernikowski.

Jako władze – mam nadzieję, że także mieszkańcy Ścinawy podzielą moje stanowisko – cieszymy się, że właśnie tutaj, zacumowała i wypuściła kotwicę Fundacja Przystań, że w naszym mieście zamierza prowadzić swoją działalność na rzecz osób niepełnosprawnych. Dwa tygodnie temu wraz z prezes Dorotą Giżewską otwieraliśmy warsztaty terapii zajęciowej i dzisiaj cieszymy się z kolejnego otwarcia. Jest to miejsce, gdzie pomoc będą mogły uzyskać najbardziej potrzebujące osoby – mówi burmistrz Krystian Kosztyła.

9ab13ae485b0ef6fde90357906865a5eW ośrodku zatrudnionych jest na razie 14 osób: terapeuci, opiekunowie medyczni, pielęgniarki i obsługa administracyjna. Docelowo pracę w tej placówce znajdzie 30 osób.

– Centrum rehabilitacyjno-opiekuńcze to nie tylko warsztaty terapii zajęciowej, ale również dom seniora. Chcemy też przystąpić do konkursu na prowadzenie oddziału rehabilitacji ogólnoustrojowej. Prowadzimy różnorodną terapię, w pracowniach ceramiki, witraży, florystycznej, biurowo-multimedialnej i gospodarstwa domowego. Każdy znajdzie tutaj swoje miejsce, swoją przystań – mówi prezes fundacji Dorota Giżewska.

MAX

Pozostaw komentarz

XHTML: Możesz używać tagów HTML-owych: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>


..