Opublikowany: pt, Mar 1st, 2019

Z samochodu trafił prosto za kraty

Najbliższe pół roku w areszcie śledczym spędzi 29-letni mieszkaniec powiatu bolesławieckiego zatrzymany przez złotoryjskich funkcjonariuszy. Okazało się, że mężczyzna był poszukiwany do odbycia kary więzienia za kradzież z włamaniem. W ręce stróżów prawa wpadł podczas rutynowej kontroli drogowej. 

Policjanci każdego dnia, podczas rutynowych czynności, legitymują i sprawdzają tożsamość wielu osób wobec, których podejmują działania. Pozwalają one w wielu przypadkach na wykrywanie sprawców przestępstw i wykroczeń, odzyskiwanie utraconego mienia a także zatrzymywanie osób poszukiwanych przez wymiar sprawiedliwości.

– Podczas minionego weekendu, funkcjonariusze ruchu drogowego w trakcie służby na terenie gminy Złotoryja zatrzymali do kontroli samochód osobową skodę. Za kierownicą pojazdu siedział 29-letni mieszkaniec powiatu bolesławieckiego. Podczas legitymowania okazało się, że jest on poszukiwany przez Sąd Rejonowy w Bolesławcu za popełnione przestępstwo kradzieży z włamaniem – relacjonuje starszy sierżant Dominika Kwakszys, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Złotoryi.

Zatrzymany, zgodnie z decyzją sądu, trafił do aresztu śledczego, gdzie odbędzie karę sześciu miesięcy pozbawienia wolności.

Fot. ilustracyjne

Pozostaw komentarz

XHTML: Możesz używać tagów HTML-owych: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>


..