Opublikowany: wt, Mar 13th, 2018

Rynek ożyje. Na początek jarmark, food trucki i polonez

Zbliża się wiosna, wkrótce będzie można ją poczuć również w lubińskim rynku. Już 24 i 25 marca odbędzie się w tym miejscu pierwsza impreza. Jak zapewnia magistrat, od tej pory będzie się tu sporo działo.

– Sezon wiosenny rozpoczniemy wielkanocnym jarmarkiem – zdradza Marcelina Falkiewicz, odpowiedzialna za promocję wydarzeń w lubińskim magistracie.

Przez dwa dni w rynku będzie można spotkać handlarzy i rękodzielników, a także kupić wszystko to, co jest niezbędne podczas świąt, czyli między innymi: jajka, wędliny czy ozdoby świąteczne.

Ta impreza to rozszerzenie Jarmarku Wielkanocnego, który co roku organizowany jest przez lubińskich seniorów w Muzie. Tym razem impreza odbędzie w dwóch miejscach. Tu i tu będzie można także obejrzeć i posłuchać występów młodszych oraz starszych lubinian, bowiem na rynku rozstawiona też zostanie scena.

– W rynku oprócz dwudziestu domków ze świątecznym asortymentem przygotujemy także strefę z animacjami dla dzieci oraz zagródki ze zwierzętami z lubińskiego zoo. Pod okiem jego pracowników będzie można na przykład poczęstować marchewką małe króliki. A już 25 marca – czyli w Niedzielę Palmową – na rynku odbędzie się świecenie palm wielkanocnych – dodaje Marcelina Falkiewicz.

Natomiast w okolicach 17 kwietnia w lubińskim rynku maturzyści po raz pierwszy w historii zatańczą poloneza. – Oprócz maturzystów zapraszamy na to wydarzenie wszystkich mieszkańców. Chcemy, żeby polonez organizowany we współpracy ze szkołami średnimi stał się tradycją – przyznaje Falkiewicz.

Data została określona na 17 kwietnia, jednak organizatorzy dopasują się do pogody, wybierając ciepły, słoneczny dzień.

Następne wydarzenie spodoba się szczególnie smakoszom. 27 kwietnia w rynku zaparkuje kilkanaście food trucków. Zostaną tutaj przez trzy dni, do 29 kwietnia.

– Data 27 kwietnia nie jest przypadkowa. Wtedy właśnie maturzyści kończą szkołę, więc chcemy przygotować dla nich coś specjalnego. Przy okazji rozpoczniemy w ten sposób majówkę, zachęcając lubinian, by zostali na długi weekend w mieście – dodaje Falkiewicz.

Przez trzy dni food truckom będzie towarzyszyć muzyka. Do tego w piątek na maturzystów czeka niespodzianka. Szczegóły na temat festiwalu można znaleźć na Facebooku.

Jak zapewnia lubiński magistrat, trzy wymienione wydarzenia to dopiero początek tego, co się będzie działo w tym roku w rynku. O kolejnych imprezach dowiemy się wkrótce.

Festiwal food trucków otworzy sezon restauracyjny w rynku. Od maja bowiem w sercu miasta pojawią się letnie kawiarnie i restauracje.

Podziel się

Pozostaw komentarz

XHTML: Możesz używać tagów HTML-owych: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>


..