Opublikowany: śr, Lut 21st, 2018

Ruszył remont torów w Lubinie!

Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami właśnie ruszył remont linii kolejowej 289, dzięki któremu do naszego miasta wrócą pociągi osobowe. W pierwszej kolejności mieszkańcy Lubina dotrą nimi do Legnicy, potem także do Rudnej – Gwizdanowa.

Pierwsze materiały – szyny i podkłady betonowe – pojawiły się na lubińskiej stacji już w grudniu ubiegłym roku. Teraz na stacji Lubin Górniczy pojawili się też robotnicy firmy Torpol, która wygrała przetarg na wykonanie tej inwestycji. Najpierw zajmą się samą stacją, a od 1 marca ruszy remont torów w kierunku Legnicy. Prace na tym odcinku (Legnica – Lubin Górniczy) będą prowadzone do października, zaś na lubińskiej stacji do czerwca 2019 roku. Później robotnicy zajmą się także fragmentem torów z Lubina do Rudnej Gwizdanowa. Cały projekt ma zostać zrealizowany, według planów, w równo dwa lata.

W ramach zadania przewidziana jest wymiana nawierzchni torów i rozjazdów, wymiana konstrukcji i nawierzchni na peronach na stacjach i przystankach, wymiana nawierzchni przejazdów, zabudowa elektrycznych napędów w rozjazdach wraz z ich centralizacją, częściowa wymiana słupów sieci trakcyjnej, remont budynków związanych z prowadzeniem ruchu, zabudowa urządzeń telekomunikacyjnych i łącznościowych, zabudowa urządzeń elektrycznego ogrzewania rozjazdów, remont obiektów inżynieryjnych

Przez ten czas zmodernizowanych zostanie 40 km linii kolejowej, wyremontowanych sześć przystanków oraz trzy stacje. Ponadto powstanie też jeden nowy przystanek – Lubin Stadion, który będzie służył do obsługi imprez masowych na stadionie.

Po remoncie pociągi pasażerskie będą mogły jeździć tą trasą z prędkością 120 km na godzinę, zaś towarowe – 80 km na godzinę. Inwestycja ma pochłonąć około 200 mln zł.

Wyświetlonych 1 komentarzy
Wyraź swoją opinię
  1. Nick... pisze:

    czas na wnioski o skierowanie tędy pociągów do Przemyśla, Krakowa, Katowic, Śzczecina , BERLINA, BUDAPESZTU

Pozostaw komentarz

XHTML: Możesz używać tagów HTML-owych: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>


..