Opublikowany: sob, Maj 12th, 2018

Ruszają Jaworskie Koncerty Pokoju (ZAPROSZENIE)

Już po raz 24. w jaworskim Kościele Pokoju słychać będzie utwory klasyczne, jazz i melodie dla dzieci. – Każdy znajdzie coś dla siebie – zapewnia kierownik artystyczny koncertów, Anna Grynszpan. Muzyczny maraton potrwa do września, a koncert inauguracyjny odbędzie się w niedzielę, 13 maja.

Niedzielna inauguracja przypadnie w udziale Toruńskiej Orkiestrze Symfonicznej po dyrekcją Dainiusa Pavilionisa. W programie dzieła najwybitniejszych symfoników: Mozarta, Holsta i Elgara. Rozpoczęcie koncertu o godz. 18.

Kolejny koncert zaplanowano na 2 czerwca  (godz. 18.00). Będzie on utrwaleniem pamięci artysty, który opisywał i sławił swoją sztuką urodę tej ziemi – poety i pieśniarza z Chróstnika Benjamina Schmolcka. Jego pieśni (ale nie tylko) wykona Wyższobramski Chór Kameralny. Znajdą się tam m.in. utwory Bacha i Webera. Nastrój uzupełni dźwięk trąbki i zabytkowych organów.

Niedziela 17 czerwca to czas  poświęcony improwizacji i jazzowi. Tego dnia o godz. 18.00 w kościele zabrzmi rzadko solowo na koncertach  spotykany instrument  – wibrafon. W utworach swoich dwóch autorskich albumów usłyszymy zespół  Bernard Maseli MaBaSo Trio.

Zakończenie roku szkolnego to dobry czas na koncert dla dzieci. 19 czerwca (we wtorek) o godz. 10.00 odbędzie się spotkanie z zespołem Singin’Birds, który specjalizuje się w oryginalnych wersjach znanych przebojów. Taneczne, muzyczne spotkanie z instrumentami i śpiewem zatytułowane jest „Muzyczna huśtawka”.

Ostatni koncert z cyklu usłyszymy 8 września o godz. 18.00. W programie tańce i pieśni z XVI i XVII wieku, w tym polskie, francuskie, włoskie i angielskie. Tu wykonawcą będzie Orkiestra Złotego Wieku pod kierownictwem muzycznym Krzysztofa Owczynika. Ich renesansowe utwory splecione są jak wszystko, co od zawsze muzycznie towarzyszyło człowiekowi, ze śpiewem i tańcem. Do Orkiestry dołączony został sopran i towarzystwo tancerzy, którzy na klasycznych pointach podkreślą urok tej muzyki.

– Niepowtarzalne wnętrze Kościoła Pokoju, dobry program, doskonali artyści i muzyka, którą kochają wszyscy. Czy jeszcze coś bardziej wyszukanego potrzeba, żeby spędzić kolejne piękne muzyczne wieczory? Czekamy na naszych stałych i nowych słuchaczy. Zainteresowanych odsyłamy do szczegółowego programu, który jest na stronie www.koncertypokoju.pl – zaprasza Anna Grynszpan.

Materiał wideo:

.

Pozostaw komentarz

XHTML: Możesz używać tagów HTML-owych: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>


..