Tu, gdzie rosną samosiejki, będzie pumptrack  

Pumptrack ma powstać do końca roku przy ulicy Przemkowskiej, w pobliżu Orlika, na osiedlu Polkowice Dolne.

Na wykonanie tej inwestycji, w ramach Polkowickiego Budżetu Obywatelskiego 2019, gmina ogłosiła już przetarg. Na zaniedbanym i porośniętym do tej pory samosiejkami terenie zbudowane zostanie miejsce do uprawiania sportu i rekreacji.

– Powstanie 88-metrowy asfaltowy tor rowerowy, który w prosty i przyjemny sposób pozwoli na aktywność sportową bez względu na wiek – zapowiada Łukasz Puźniecki, burmistrz Polkowic. – Korzystać z niego będą mogli rowerzyści, deskorolkarze, rolkarze i osoby na hulajnogach.

Tor będzie się składał z kilku garbów, zakrętów profilowanych oraz małych „hopek”, ułożonych w takiej kolejności, by możliwe było rozpędzanie się i utrzymywanie prędkości bez pedałowania. Przeszkody toru wraz z zakrętami będą tworzyły zamkniętą pętlę, po której można będzie jeździć w obu kierunkach. Dla maksymalnego wykorzystania terenu projektuje się odnogi i alternatywne linie przejazdu. Będzie też plac do odpoczynku.

– Jak podkreślają mieszkańcy, którzy głosowali za tym pomysłem, pumptrack świetnie wpisuje się w nurt sportów popularnych wśród dzieci, młodzieży i dorosłych – dodaje Roman Tomczak, rzecznik polkowickiego magistratu. – Jest on atrakcyjną i urozmaiconą formą jazdy, która nie wymaga monotonnych treningów, ale polega na ciągłej zabawie.

Oferty na wykonanie tej inwestycji przyjmowane są do 19 sierpnia. Wykonawca będzie miał 10 tygodni na realizację zadania.

Fot. UG Polkowice

Podziel się

Pozostaw komentarz

XHTML: Możesz używać tagów HTML-owych: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>


..