Opublikowany: sob, Cze 2nd, 2018

Za rajd po wiejskiej drodze straci prawko

W ręce złotoryjskiej policji wpadł kolejny amator szybkiej jazdy w terenie zabudowanym. 44-letni mieszkaniec Jeleniej Góry pędził po wiejskiej drodze z prędkością aż 92 km/h. Za swój pośpiech przyjdzie mu teraz słono zapłacić…

Złotoryjscy funkcjonariusze patrolujący drogę wojewódzką w Łukaszowie zwrócili uwagę na jadące z dużą prędkością osobowe audi. Miernik prędkości wykazał 92 km/h, co oznaczało ponad dwukrotne przekroczenie dopuszczalnej prędkości w tym miejscu. Na kontrolowanym odcinku obowiązywało bowiem ograniczenie do 40 km/h.

Za kierownicą pędzącego auta siedział 44-letni mieszkaniec Jeleniej Góry. W związku z popełnionym wykroczeniem mundurowi nałożyli na niego mandat oraz dziesięć punktów karnych. – Z uwagi na fakt, że mężczyzna przekroczył dozwoloną prędkość w terenie zabudowanym policjanci zatrzymali mu również prawo jazdy. Dokument zostanie teraz przesłany do prezydenta Jeleniej Góry z wnioskiem o wszczęcie postępowania administracyjnego, które skutkować będzie utratą uprawnień do kierowania na trzy miesiące – informuje sierżant Dominika Kwakszys, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Złotoryi.

W trosce o bezpieczeństwo podróżujących policjanci po raz kolejny apelują o rozwagę i przestrzeganie przepisów ruchu drogowego. Z policyjnych analiz wynika, że nie zawsze konsekwencje łamania przepisów drogowych ponoszą sami sprawcy. W wielu wypadkach ofiarami są też inni uczestnicy ruchu drogowego. Dlatego tak ważne jest uświadomienie wszystkim, którzy wsiadają za kierownicę, że wolniej, znaczy bezpieczniej. – Bardzo często kierowcom wydaje się, że, jadąc szybko, zaoszczędzą dodatkowe kilka minut. Ale co się stanie, jeśli dojdzie do zdarzenia drogowego? W najlepszym wypadku uszkodzone zostaną auta, w najgorszym – życie może stracić sam kierowca, jego pasażerowie, albo inni uczestnicy ruchu drogowego – dodaje rzeczniczka.

Fot. KPP w Zlotoryi

Pozostaw komentarz

XHTML: Możesz używać tagów HTML-owych: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>


..