Opublikowany: czw, Lut 8th, 2018

Przetarg na rondo unieważniony. Ratusz nadal szuka wykonawcy

Unieważniony został pierwszy przetarg na budowę ronda przy pl. Reymonta. Powodem jest zbyt wysoka cena zaproponowana przez wykonawcę. Złotoryjski ratusz ogłosił kolejny. Oferty można składać do końca lutego.

Pierwszy przetarg na przebudowę skrzyżowania na placu Reymonta został ogłoszony w połowie stycznia. Więcej pisaliśmy o tym tutaj. Na sfinansowanie tej inwestycji miasto zamierzało przeznaczyć maksymalnie 2,28 mln złotych. Połowa kosztów zostanie pokryta ze środków budżetu miejskiego, zaś pozostałą kwotę wyłoży Dolnośląska Służba Dróg i Kolei we Wrocławiu.

Zainteresowanie ofertą wykazało tylko Przedsiębiorstwo Transportowo – Budowlane Sp. z o.o. z Wrocławia, którego jednak propozycja cenowa znacznie przewyższała możliwości finansowe zamawiającego. Spółka zadeklarowała wykonanie inwestycji za ponad 3,6 mln złotych (dając pięć lat gwarancji). Jest to kwota o prawie 60 procent wyższa niż początkowo zakładał magistrat.

W związku z tym burmistrz miasta Robert Pawłowski zdecydował się na unieważnienie pierwszego przetargu. Urząd Miejski w Złotoryi ogłosił już kolejny, licząc, że tym razem zakończy się on wyłonieniem zwycięzcy.

Przedmiotem zamówienia jest opracowanie dokumentacji projektowej oraz wykonanie robót budowlanych przy inwestycji pn. „Przebudowa skrzyżowania pl. Reymonta w Złotoryi w ciągu drogi wojewódzkiej nr 328” w formule zaprojektuj i wybuduj. Zamówienie obejmuje wykonanie kompletnej dokumentacji projektowej, uzyskanie wszelkich decyzji umożliwiających realizację inwestycji, pełnienie nadzoru autorskiego, realizację robót budowlanych na podstawie wykonanej dokumentacji projektowej oraz uzyskanie decyzji pozwolenia na użytkowanie.

Oferty można składać do 27 lutego do godz. 10.00

Wyświetlonych 3 komentarze
Wyraź swoją opinię
  1. Anonim pisze:

    Ładnie chcieli zedrzeć .

  2. Mistrzu pisze:

    Jak zrobią rondo to w ogóle z pod stokrotki się nie wyjedzie przyjdzie godzina 15 czy 16 sta to będzie młyn na tym odcinku gorszy jak jest teraz nie mówiąc że na ul Staszica są światła nie daleko i między innymi myślę że będzie gorszy ruch jak to rondo powstanie.

  3. Drogowiec pisze:

    Ten przetarg będzie trwał bez końca. Jawor już trzeci raz powtarza przetarg na budowę ronda. Póki ktoś rozsądny nie zacznie robić kosztorysów, to żaden frajer nie będzie robił za ceny, które ktoś bierze z sufitu. Nie pomoże tu także najnowszy pomysł, że rozdzielić projekt od realizacji, bo pieniądze ciągle będą te same.

Pozostaw komentarz

XHTML: Możesz używać tagów HTML-owych: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>


..