Przedszkolanka skazana za znęcanie się nad dzieckiem (WIDEO)

Jest wyrok w sprawie przedszkolanki oskarżonej o psychiczne i fizyczne znęcanie się nad niepełnosprawnym podopiecznym. Kobieta została skazana na rok pozbawienia wolności w zawieszeniu na 3 lata. Dostała także 10-letni zakaz wykonywania pracy w zawodzie i będzie musiała wypłacić rodzinie chłopca 7 tysięcy złotych zadośćuczynienia.

55-letnia Elżbieta K. pracowała w jednym z niepublicznych przedszkoli w Głogowie, gdzie zajmowała się grupą integracyjną. O tym, że nauczycielka znęca się nad jednym z dzieci swoich rodziców poinformowały pozostałe maluchy uczęszczające do grupy. Kobieta została zatrzymana i usłyszała zarzuty. Przyznała się do winy i wyraziła chęć dobrowolnego poddania karze. Wczoraj zapadł wyrok w tej sprawie.

– Żaden wyrok nie będzie satysfakcjonujący ze względu na to jak bardzo ucierpiał mój syn. Przykre jest to, że ta pani nawet nie pojawiła się na sprawie i nie potrafiła spojrzeć nam rodzicom w oczy – mówi matka chłopca, Anna Zdziechowicz.

Jak dodaje matka pokrzywdzonego sześciolatka, choć od tych wydarzeń minął ponad rok, to jej syn wciąż odczuwa przykre konsekwencje tego, co się stało.

– Jeżdżąc ze mną samochodem w kierunku tego przedszkola wyrywa się z fotelika, krzyczy i płacze. Na widok kobiet podobnych do pań pracujących w przedszkolu ma lęki i boi się – opowiada.

Początkowo rodzina chłopca domagała się 10 tysięcy złotych odszkodowania. Zwarto jednak ugodę mówiącą o obniżeniu kwoty do 7 tysięcy złotych, którą oskarżona musi zapłacić w 3 ratach.

 

Pozostaw komentarz

XHTML: Możesz używać tagów HTML-owych: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>


..