Opublikowany: sob, Lip 14th, 2018

Próbowała się zabić. Pomoc przyszła w porę…

Kierownik posterunku policji w Świerzawie uratował życie młodej kobiecie, która próbowała popełnić samobójstwo. 28-latka połknęła dużą ilość tabletek. Funkcjonariusz udzielił jej pierwszej pomocy przedmedycznej oraz otoczył wsparciem psychologicznym do czasu przyjazdu pogotowia ratunkowego. Dzięki dotarciu z pomocą na czas udało się zapobiec tragedii.

Dyżurny złotoryjskiej komendy otrzymał zgłoszenie, z którego wynikało, że w jednej z miejscowości na terenie działania posterunku policji w Świerzawie młoda kobieta chce odebrać sobie życie.

Na miejsce natychmiast zostały zadysponowane służby ratunkowe. Pierwszy pod wskazany adres przyjechał kierownik świerzawskiego posterunku. Po wejściu do mieszkania policjant zauważył 28-letnią kobietę. Była przytomna, ale osłabiona. Twierdziła, że połknęła dużą ilość tabletek, po których puste opakowania leżały na stole.

Funkcjonariusz natychmiast wywołał u kobiety odruchy wymiotne. – W oczekiwaniu na przybycie pogotowia ratunkowego, udzielał kobiecie wsparcia psychologicznego, monitorował czynności życiowe, a przede wszystkim zajmował ją rozmową, kiedy usiłowała zasnąć – relacjonuje sierżant Dominika Kwakszys, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Złotoryi.

Po przyjeździe na miejsce pogotowia ratunkowego, kobieta została przewieziona do szpitala, gdzie otrzymała specjalistyczną pomoc medyczną. Dzięki dotarciu z pomocą na czas udało się zapobiec tragedii.

 

Pozostaw komentarz

XHTML: Możesz używać tagów HTML-owych: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>


..