Opublikowany: czw, Cze 6th, 2019

Pożar postawił na nogi całe województwo (WIDEO)

Kilkanaście godzin trwała strażacka interwencja na terenie dawnej cukrowni w Jaworze, gdzie dziś działalność prowadzi firma Ecogold Paliwa. Sytuacja była na tyle poważna, że do pomocy miejscowi strażacy wezwali kolegów z całego województwa.

Ok. godz. 21 w ogniu stanęły magazyny firmy Ecogold, zajmującej się gospodarowaniem odpadów, m.in. substancji łatwopalnych. Z pomocą ruszyli strażacy z Legnicy, Jeleniej Góry, Bolesławca czy Milicza. Zapotrzebowanie na wodę było tak duże, że pożarnicy nie nadążali napełniać beczkowozów z hydrantów. Konieczne okazało się organizowanie ujęć w pobliskich rzekach.

Nad ranem na miejscu pojawili się przedstawiciele lokalnych władz. Jak się okazuje, w ub. r. starostwo wycofało zgodę dla firmy Ecogold na przetwarzanie odpadów w zakresie paliw alternatywnych.

Lokalne władze wyczekują teraz opinii pracowników Wojewódzkiego Inspektoratu Ochrony Środowiska, by skonfrontować wyniki ich kontroli z wiadomościami, jakie przekazują im głównie mieszkańcy. To oni skarżyli się już na działalność Ecogold Paliwa. Zbierali podpisy pod petycją w tej sprawie, o problemie zawiadamiali prokuraturę. Dotychczas – bez pożądanego rezultatu.

Więcej w materiale wideo TV Regionalna.pl:

Pozostaw komentarz

XHTML: Możesz używać tagów HTML-owych: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>


..