Opublikowany: nie, Cze 4th, 2017

Powiat polkowicki z najniższym bezrobociem od ćwierć wieku!

Z opublikowanego przez Główny Urząd Statystyczny zestawienia wynika, że bezrobocie w powiecie polkowickim jest najniższe od 25 lat. To również najlepszy wynik spośród wszystkich powiatów z naszego regionu.

Powiat polkowicki może mieć powody do dumy. Wskaźnik bezrobocia wyniósł tam 5,1 proc. Oznacza to, że bez pracy pozostaje zaledwie co dwudziesty mieszkaniec powiatu, gotowy do podjęcia zatrudnienia. Zgodnie z danymi GUS-u takich osób jest około dwóch tysięcy. To najlepszy wynik od 25 lat.

Dla porównania bezrobocie w Polsce wynosi 7,7 proc., a w województwie dolnośląskim – 6,9 proc. W naszym regionie od lat najgorzej w tym zestawieniu wypada powiat złotoryjski, gdzie wskaźnik ten osiągnął poziom 17,7 proc. Statystycznie natomiast w całym województwie największy problem ze znalezieniem pracy mają mieszkańcy powiatu wałbrzyskiego, gdzie bezrobocie wynosi aż 18,4 proc.

Pozostaw komentarz

XHTML: Możesz używać tagów HTML-owych: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>


..