Opublikowany: pt, Gru 21st, 2018

Poszukiwany 36-latek wpadł podczas kontroli drogowej

Nawet pięć lat więzienia grozi 36-letniemu kierowcy, którego do kontroli drogowej zatrzymali policjanci ze Świerzawy. Mężczyzna poszukiwany był przez wymiar sprawiedliwości, a dodatkowo na swoim koncie miał dwa inne przestępstwa…

Do kontroli doszło w Starej Kraśnicy. Za kierownicą osobowego audi siedział 36-letni mieszkaniec powiatu jeleniogórskiego. – Sprawdzenie w policyjnych systemach wykazało, że mężczyzna jest poszukiwany przez wymiar sprawiedliwości, a samochodem kierował nie mając do tego uprawnień. Zostały mu zatrzymane na trzy miesiące w związku z przekroczeniem prędkości w obszarze zabudowanym o ponad 50 km/h. Okres zatrzymania prawa jazdy został mu przedłużony do pół roku, ponieważ mężczyzna w dalszym ciągu kierował samochodem – informuje starszy sierżant Dominika Kwakszys, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Złotoryi.

Kolejna kontrola drogowa podjęta wobec 36-latka spowodowała, że w czerwcu  starosta jeleniogórski wydał wobec niego decyzję o cofnięciu uprawnień do kierowania pojazdami. Miesiąc później sąd zastosował wobec mężczyzny zakaz prowadzenia pojazdów.

Kierowca został zatrzymany i przewieziony do policyjnego aresztu. – Za popełnione przestępstwa będzie odpowiadał przed sądem. Grozi mu kara do pięciu lat pozbawienia wolności – dodaje rzeczniczka złotoryjskiej policji.

Fot. ilustracyjne

Pozostaw komentarz

XHTML: Możesz używać tagów HTML-owych: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>


..