Pościg za kierującą bmw

Polkowiccy policjanci ruszyli w pościg za kobietą kierującą bmw, która nie reagowała na sygnały radiowozu wzywające ją do zatrzymania auta. Jak się okazało, miała kilka powodów.

Do zdarzenia doszło w okolicy Tarnówka.

– Kiedy funkcjonariusze zrównali się z pędzącym bmw, kierująca znacznie przyśpieszyła próbując uciec – informuje st. sierż. Przemysław Rybikowski, oficer prasowy KPP w Polkowicach. – Policjanci zakończyli niebezpieczną ucieczkę i wtedy okazało się, że zatrzymana 25-latka znajdowała się pod wpływem narkotyków i nie posiadała prawa jazdy.

Co więcej, swoim nieodpowiedzialnym działaniem młoda polkowiczanka naraziła nie tylko swoje zdrowie i życie, ale też 32-letniego pasażera auta. Sama przyznała, że uciekała przed policjantami, bo w tym samym dniu zażywała narkotyki.

– Badanie narkotesterem wykazało u zatrzymanej obecność amfetaminy i metamfetaminy – dodaje Przemysław Rybikowski.

Kobieta odpowie przed sądem za niezatrzymanie się do kontroli drogowej i kierowanie pojazdem bez wymaganych do tego uprawnień. Jeżeli badanie krwi potwierdzi, że 25-latka miała w swoim organizmie środki odurzające, odpowie jeszcze za kierowanie pod ich wpływem. Może jej grozić do 5 lat więzienia.

Fot. KPP Polkowice

Pozostaw komentarz

XHTML: Możesz używać tagów HTML-owych: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>


..