Opublikowany: czw, Gru 7th, 2017

Pora na piękne święta w Chocianowie

Mieszkańcy mogą wziąć udział w świątecznym konkursie. Zwycięży ten, kto najciekawiej udekoruje swój balkon lub dom.

Organizatorem, pomysłodawcą i fundatorem konkursu jest Tomasz Kulczyński.

– Muszę stwierdzić, że Chocianów jest bardzo skromnie przystrojony. Na ulicach praktycznie nie widać, że zbliżają się święta. Gdyby nie choinka w rynku oraz dosłownie kilkanaście iluminacji na paru uliczkach, tak naprawdę temat Bożego Narodzenia w przestrzeni publicznej praktycznie nie istnieje – mówi Tomasz Kulczyński, organizator konkursu.

Estetyczna rywalizacja rozpoczęła się 6 grudnia i potrwa do 6 stycznia. Aby wziąć w niej udział, nie trzeba nawet nigdzie się zgłaszać. Trzyosobowa komisja konkursowa przejdzie w tym czasie ulicami Chocianowa i wybierze laureatów.

Pula nagród w konkursie to ponad 1 000 zł. Na wygraną największe szanse mają osoby, które opracują oryginalny pomysł, samodzielnie wykonają ozdoby i rekwizyty oraz zadbają o to, by były one widoczne dla innych chocianowian. Osobno ocenione zostaną dekoracje balkonów i domów.

Tomasz Kulczyński zapowiada, że jeśli pomysł spodoba się mieszkańcom, w przyszłym roku konkurs może objąć swoim zasięgiem całą gminę Chocianów.

Wyświetlonych 16 komentarzy
Wyraź swoją opinię
 1. jarzabek napisał(a):

  w koncu ktos cos robi w tym Chocianowie… do dziela 😉

 2. monia napisał(a):

  Jak to jest możliwe, że jest burmistrz, który nic nie robi, a znajduje się taki Kulczynski, który sypie pomysłami, pieniędzmi i działa. Brawo!

 3. Janek napisał(a):

  Świetny pomysł. Chyba czas na zmianę władzy w mieście. Kto wie, może p. Kulczynski postawi Chocianów na nogi…. Jestem za…

 4. Jadźka napisał(a):

  wow, czyli jednak można! super!

 5. Jadźka napisał(a):

  wow, czyli jednak można! super!

 6. Lukasz napisał(a):

  Wkoncu coś dobrego. Czekamy na więcej!! Powoli powoli i będziemy coś w tym mieście mieli! Dziekujemy

 7. Paweł - obywatel napisał(a):

  Gratuluję inicjatywy, już dawno w mieście Chocianów nic nowego się nie działo. Jako zwykły szary obywatel serdeczne gratulacje kieruję w stronę wszystkich osób zaangażowanych w organizację tak wspaniałego konkursu.

 8. Rafael napisał(a):

  Właśnie natrafiłem na ten artykuł i jestem pozytywnie zaskoczony 🙂 Proszę nie zapomnieć o osiedlu Zacisze w Chocianowie – postaram się w jakiś sposób wyróżnić spośród tłumu.

  • Pati_cleo napisał(a):

   Proszę również pamiętać o ulicy Sportowej w Chocianowie – o tej ulicy, a zarazem o ludziach tam mieszkających, już dawno zapomniano.

  • S3w3ryn_8848 napisał(a):

   Mam nadzieję, iż komisja dotrze na ulicę Marszałka Roli-Żymierskiego – Włodarze Miasta mają siedzibę w niedalekim sąsiedztwie, niemniej jednak już dawno nikt nie przystroił tej pięknej ulicy.

 9. seba napisał(a):

  jak to kampania nam sluzy….. trzeba zmienic dziadkow a mlodym pozwolic rzadzic i patrzec na rece… pomysly maja tylko zeby im sie chcialo po kampani…

 10. Emilk4 napisał(a):

  Czy ktoś wie, kiedy komisja będzie chodziła ulicami Chocianowa oraz kiedy będą wyniki konkursu?

 11. Z0fia78 napisał(a):

  Cieszę się, że tego typu akcje wreszcie mają miejsce w naszym mieście. Od dawna miasto pozostawało bez energii do życia.

 12. Maciej_x napisał(a):

  Ciekaw jestem, czy obecnie funkcjonująca władza miasta zorganizuje wydarzenia z okazji Mikołaja, nadchodzących Świąt czy też imprezy sylwestrowej.

 13. Sw napisał(a):

  Gdzie znajduja sie wyniki konkursu ? Czy moze sa tajne … ?

Pozostaw komentarz

XHTML: Możesz używać tagów HTML-owych: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>


..