Opublikowany: pt, Sie 9th, 2019

Ponad 1200 porcji narkotyków nie trafi na rynek

Za posiadanie znacznej ilości narkotyków odpowie przed sądem mężczyzna, który został zatrzymany przez jaworskich policjantów. W jego mieszkaniu funkcjonariusze zabezpieczyli ponad 800 porcji marihuany, a na terenie ogródka jeszcze cztery pokaźne krzewy konopi indyjskich, z których można by uzyskać kolejne 440 porcji zabronionej substancji. Zatrzymany usłyszał już zarzuty. Grozi mu kara do 10 lat więzienia.

W ręce jaworskich funkcjonariuszy wpadła kolejna osoba podejrzana o posiadanie znacznej ilości środków odurzających. Na posesji 28-latka mundurowi znaleźli ponad 800 porcji marihuany oraz cztery pokaźne krzewy konopi indyjskich.

Policjanci zajmujący się zwalczaniem przestępczości narkotykowej pojawili się u mężczyzny po tym, jak ustalili, że może posiadać w swoim mieszkaniu środki odurzające. Ich podejrzenia okazały się słuszne. Zatrzymany ukrywał znaczne ilości suszu roślinnego w postaci marihuany, z którego można by uzyskać ponad 800 porcji narkotyku. Dalsze sprawdzenia posesji 28-latka wskazały, skąd mężczyzna mógł wejść w posiadanie marihuany.

W ogródku funkcjonariusze ujawnili plantację składającą się z czterech znacznej wielkości krzewów konopi indyjskich. Z roślin po ich wysuszeniu zatrzymany mógł uzyskać kolejne 440 porcji narkotyku. Zabezpieczone łącznie środki odurzające to ponad 1240 porcji handlowych, które dzięki temu nie trafią na rynek.

– Mężczyzna usłyszał już zarzuty. Został objęty dozorem policji. Przypomnijmy, że za posiadanie znacznej ilości narkotyków grozi kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności – informuje komisarz Łukasz Kubiś, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Jaworze.

Pozostaw komentarz

XHTML: Możesz używać tagów HTML-owych: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>


..