Opublikowany: sob, Mar 4th, 2017

Pomóżcie Siedleckiej Nucie wydać płytę

siedlecka nuta (12)Do końca marca trwa plebiscyt Radia Wrocław, w którym można głosować na Siedlecką Nutę – wokalny zespół z Siedlec, który nie tylko śpiewa, ale od lat skupia życie kulturalne swojej miejscowości. Wygraną w radiowym plebiscycie jest profesjonalna sesja nagraniowa i wydanie płyty.

To byłaby pierwsza płyta zespołu, który od sześciu lat w niemal niezmienionym składzie spotyka się, by wspólnie śpiewać.

– Przystąpiliśmy do tego plebiscytu, żeby spróbować czegoś nowego. Ale przede wszystkim chcieliśmy promować zespół poza gminą i to już się udało, bo dzięki audycji nawiązaliśmy nowe kontakty. Gdyby dodatkowo udało się wygrać i wydać płytę, byłaby to wisienka na torcie – mówi instruktor zespołu, Wojciech Wojtałowicz.

Zespół odwiedziliśmy w trakcie próby – śpiewacy szykują teraz utwory Grechuty na gminny konkurs „Anioły kultury”.

– To nie jest zespół ludowy, to jest zespół śpiewaczy – mówi Wojtałowicz. – W repertuarze mamy 131 utworów, które wykonaliśmy przed publicznością. Do każdego występu podchodzimy zadaniowo i tam, gdzie jedziemy, przygotowujemy program tematyczny, dobieramy utwory nieprzypadkowe, które muszą być związane z konkretną imprezą. Niektóre teksty piszemy sami. Mamy także utwory obcojęzyczne – dodają członkowie zespołu.

Zespół podjął już wiele wyzwań – śpiewają kolędy, pieśni ludowe, folklorystyczne, religijne, patriotyczne, a nawet myśliwskie czy szanty. Występowali niezliczoną ilość razy, także w sąsiednich gminach. Z wielu imprez czy festiwali przywożą nagrody i wyróżnienia. Przy tym wszystkim dobrze się czują we własnym gronie i potrafią spontanicznie się zorganizować i wyjechać – na przykład w góry, żeby przez kilka dni żyć muzyką, rytmem i tańcem.

Ważne, że jako zespół nie tylko śpiewają, ale też biorą udział we wszystkich lokalnych imprezach. Są pomysłodawcą i głównym realizatorem „Święta Pieczonego Ziemniaka”, pieką, gotują, inspirują innych. Współpracują także z parafią. Oczywiście mają też wsparcie sołtysa, który… sam jest członkiem zespołu!

Na kapelę można głosować poprzez wysłanie sms o treści: RW KAPELA „Siedlecka nuta” na nr 72280. Można także dzwonić na numer +48 71/ 339 90 60 podczas audycji „Lista przebojów ludowych” w każdą niedzielę, w godzinach 7.00 – 10.00 w Radiu Wrocław. Podczas jednego połączenia może zagłosować 5 osób.

Pozostaw komentarz

XHTML: Możesz używać tagów HTML-owych: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>


..