Polkowickie sołectwa w bezprzewodowej sieci

Za kilka miesięcy w świetlicach wiejskich na terenie gminy Polkowice uruchomione zostaną bezpłatne punkty Wi-Fi z dostępem do szybkiego internetu.

Przedsięwzięcie to zostanie wykonane w ramach projektu „WiFi4EU”. Umowę na jego realizację podpisał już burmistrz Łukasz Puźniecki.

– Gmina Polkowice pozyskała bon wartości 15 tysięcy euro na realizację projektu „WiFi4EU”, którego celem jest zapewnienie dostępu do internetu mieszkańcom w miejscach lokalnego życia publicznego – informuje Roman Tomczak, rzecznik magistratu. – W jego ramach w świetlicach wiejskich na terenie sołectw wkrótce zostanie uruchomionych kilkanaście darmowych punktów dostępu do internetu bezprzewodowego. Program przewiduje, że bezpłatny dostęp do internetu przyczyni się do wyrównywania szans cyfrowych przede wszystkim w społecznościach wiejskich oraz tam, gdzie występuje problem z dostępem do sieci internetowej – dodaje.

Projekt realizowany będzie w ramach Instrumentu „Łącząc Europę” w Dziedzinie Transeuropejskich Sieci Telekomunikacyjnych – propagowanie łączności internetowej w społecznościach lokalnych.

Fot. UG Polkowice

 

Pozostaw komentarz

XHTML: Możesz używać tagów HTML-owych: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>


..