Polkowice będą bardziej zielone

W polkowickim ratuszu został dziś powołany zespół, który zajmie się opracowaniem projektu programu zazielenienia gminy na lata 2020-2030.

W składzie tym będą przedstawiciele różnych środowisk, m.in. spółek gminy, samorządu, rady seniorów, rad osiedlowych i sołeckich, ale lista jest otwarta. Chętni mogą się zgłaszać do gminnego architekta zieleni. Pracami zespołu będzie kierował burmistrz Polkowic.

– W Polkowicach brakuje miejsc zielonych, które latem obniżają temperaturę powietrza w mieście i gdzie można wypocząć całą rodziną – mówi burmistrz Łukasz Puźniecki. – Potrzebne są kolejne skwery i mini-parki. To trudne, bo Polkowice mają zwartą zabudowę, przez lata trawniki znikały pod kostką parkingów. Ale, między innymi, po to ruszają prace tego zespołu, żeby przeanalizować możliwości przywrócenia Polkowicom zielonego charakteru i pielęgnowania tego, co już mamy – dodaje.

Zespół zajmie się m. in. poszukiwaniem i tworzeniem nowych terenów zieleni na terenie gminy oraz zachowaniem tych istniejących, a także wytypowaniem terenów nadających się do zainstalowania na nich alternatywnych źródeł energii, np. fotowoltaiki. Przeprowadzona zostanie również inwentaryzacja zasobów gminy, która określi obiekty wartościowe przyrodniczo, krajobrazowo, kulturowo i historycznie.

Prace zespołu mają się zakończyć w przyszłym roku.

Fot. UR

Pozostaw komentarz

XHTML: Możesz używać tagów HTML-owych: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>


..