Policjanci bezpłatnie zabezpieczą rower

Głogowscy policjanci po raz kolejny apelują do miłośników jednośladów o zabezpieczenie swoich rowerów. Przy okazji przypominają, by nie pozostawiać ich bez odpowiedniej ochrony, np. w okolicy sklepu czy na klatce schodowej.

– Nie ulegajmy złudzeniom, i nie pozostawiajmy „tylko na kilka minut” naszego jednośladu bez jakichkolwiek zabezpieczeń – apeluje podinsp. Bogdan Kaleta, oficer prasowy Komendanta Powiatowego Policji w Głogowie. – Może nas spotkać przykra niespodzianka i rower zostanie skradziony. Możemy w znacznym stopniu utrudnić jego kradzież a nawet zniechęcić do niej, stosując odpowiednie zabezpieczenia.

Są to specjalne kabłąki, łańcuchy czy zamki. Warto też zostawić rower w pobliżu miejsca objętego monitoringiem, np. w pobliżu banków, bankomatów, domów handlowych i ważniejszych instytucji.

Od wielu lat głogowscy funkcjoanriusze, w ramach prewencji, znakują rowery i rejestrują je w policyjnej bazie.

– Dzięki temu rower staje się mniej atrakcyjny dla potencjalnego złodzieja, a w przypadku kradzieży i odnalezienia jednośladu, łatwiej można odnaleźć jego właściciela – dodaje Bogdan Kaleta.

Udział w programie jest bezpłatny. Trzeba tylko skontaktować się z osobą odpowiedzialną za znakowanie rowerów. Można to zrobić w każdy dzień roboczy, w godz. od 8 do 14, dzwoniąc pod numery telefonów Zespołu ds. Profilaktyki Społecznej w komendzie: 76 727-73-23 lub 76 727-73-93 – i umówić się na termin znakowania roweru.

Fot. KPP Głogów

Pozostaw komentarz

XHTML: Możesz używać tagów HTML-owych: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>


..