Opublikowany: sob, Lip 7th, 2018

PKS Lubin planuje inwestycje

Nowa siedziba PKS Lubin, niedawno oficjalnie otwarta, to część wartego niemal 10 mln zł planu inwestycyjnego. – Przed nami ostatni etap odnowy, czyli wyremontowanie budynku Okręgowej Stacji Kontroli Pojazdów. W tym samym budynku znajduje się także myjnia, pomieszczenia techniczne, a także miejsca, w których przygotowuje się pojazdy do ruchu – wylicza Kazimierz Ziółkowski, prezes spółki.

Założeniem jest, by żaden z budynków nie odbiegał standardem od nowo powstałej hali. – Liczę, że za rok będzie to wyglądało jak reszta nowego PKS. Warunki pracy pracowników powinny być wszędzie podobne. Robimy co w naszej mocy, żeby tak się stało – opowiada Ziółkowski.

Nowa siedziba przewoźnika wyposażona jest w duże, przeszklone okna. Pracownicy oraz prezes cały czas mają wgląd w to, co się dzieje na placu manewrowym. A ten ma jeszcze 10-procentowy zapas. – W przyszłości przewidujemy zakup kilku lub kilkunastu autobusów, wszystkie znajdą miejsce na placu – tłumaczy prezes.

Odnowiona baza PKS to nie tylko nowoczesne budynki, ale także zieleń w ich otoczeniu czy wiata do parkowania rowerów, którymi wielu pracowników dojeżdża do firmy. Wartość całej inwestycji to prawie 10 mln zł. – Pieniądze częściowo pochodziły ze sprzedaży gruntów (pod market Agata Meble – red.) oraz z własnych zasobów. Staraliśmy się je jak najlepiej zagospodarować. Nie oszczędzaliśmy na jakości, bo hala ma służyć lata – podsumowuje Kazimierz Ziółkowski.

źródło: Lubin.pl

Podziel się
Tagi

Pozostaw komentarz

XHTML: Możesz używać tagów HTML-owych: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>


..