Opublikowany: sob, Lut 3rd, 2018

Piwnica w ogniu (FOTO)

Do groźnego pożaru doszło w piwnicy jednego z domów jednorodzinnych w Wojcieszowie. Do walki z żywiołem stanęły zastępy straży pożarnej z aż pięciu miejscowości.  

Do dyżurnego złotoryjskiej jednostki PSP wpłynęło telefoniczne zgłoszenie o pożarze piwnicy przy ul. Kościelnej w Wojcieszowie, w której znajdował się piec grzewczy. Na pomoc natychmiast przybyli ratownicy z jeleniogórskich i złotoryjskich Jednostek Ratowniczo-Gaśniczych, a także ochotnicy ze Świerzawy, Sokołowca oraz Wojcieszowa, którzy na miejscu zdarzenia pojawili się jako pierwsi.

Po zabezpieczeniu terenu działań, strażakom udało się ugasić zarzewia ognia. Tlące się elementy wyniesiono na zewnątrz budynku i dla bezpieczeństwa dogaszono je jeszcze wodą. Podczas pierwszego pomiaru stężenia tlenku węgla w powietrzu na urządzeniu zabrakło skali, w związku z czym budynek został dokładnie przewietrzony. Kolejna próba nie wykazała już żadnego zagrożenia. W zdarzeniu nie było osób poszkodowanych.

.

Fot. Zlotoryja112 via Facebook

Pozostaw komentarz

XHTML: Możesz używać tagów HTML-owych: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>


..