Opublikowany: pt, Cze 21st, 2019

Piraci drogowi w rękach policji. Stracą prawo jazdy

Policjanci z jaworskiej drogówki wyeliminowali z ruchu kolejnych piratów drogowych, którzy w obszarze zabudowanym prowadzili samochody z prędkością o wiele wyższą niż pozwalały na to przepisy. Kierujący otrzymali mandaty i punkty karne. Oprócz tego na kilka miesięcy pożegnają się z prawem jazdy.

Funkcjonariusze jaworskiej drogówki w czasie codziennej służby ujawniają szereg wykroczeń związanych z przekroczeniem prędkości. Jak pokazują statystyki, bardzo często właśnie nadmierna prędkość jest przyczyną wielu tragicznych zdarzeń drogowych.

Niestety pomimo licznych apeli o bezpieczną jazdę, kierowcy wciąż zatrzymywani są w związku z przekroczeniem dozwolonej prędkości, a potwierdzają to kolejne przypadki odebrania im uprawnień do kierowania. – Tym razem spotkało to 27-letniego mężczyznę, który w obszarze zabudowanym, w miejscowości Piotrowice, jechał  z prędkością 105 km/h, czyli o 55 km/h więcej niż dozwolona prędkość w tym  miejscu. Taka sama kara spotkała 34-letniego mieszkańca pow. jaworskiego, który w miejscowości Nowa Męcinka przemieszczał się z prędkością 101 km/h czyli o 51 km/h  za szybko – informuje komisarz Łukasz Kubiś, oficer prasowy KPP w Jaworze

Mężczyźni oprócz utraty prawa jazdy na okres trzech miesięcy, otrzymali również mandaty w wysokości 500 zł i 10 punktów karnych.

Policja ponownie przypomina, że zgodnie z obowiązującymi  przepisami, każdy z uczestników ruchu drogowego po przekroczeniu dozwolonej prędkości w obszarze zabudowanym o minimum 50 km/h  straci prawo jazdy na okres 3 miesięcy.

– Dokument jest odbierany bezpośrednio przez kontrolującego policjanta. Jeżeli pomimo zakazu osoba taka nadal będzie kierować pojazdem, okres odebrania uprawnień przedłużony zostanie do 6 miesięcy. Jeśli w tym czasie sytuacja się powtórzy, starosta wyda decyzję o cofnięciu uprawnień do kierowania pojazdem. Będzie to oznaczało  konieczność ponownego zdawania egzaminu na prawo jazdy – tłumaczy rzecznik.

Fot. ilustracyjne

Pozostaw komentarz

XHTML: Możesz używać tagów HTML-owych: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>


..