Pijany rowerzysta, w dodatku poszukiwany

Ponad 2,5 promila alkoholu wskazał policyjny alkomat podczas badania 50-letniego rowerzysty, mieszkańca gminy Świerzawa. Jak się okazało, był on poszukiwany przez sąd do odbycia kary więzienia.

– Powodem kontroli drogowej rowerzysty był jego styl jazdy, który sugerował, że może być on pod działaniem alkoholu lub innych substancji – informuje st. sierż. Dominika Kwakszys z Komendy Powiatowej Policji w Złotoryi. – Od rowerzysty czuć było silną woń alkoholu a badanie alkomatem potwierdziło podejrzenia mundurowych co do stanu kierującego jednośladem.

Alkomat wskazał ponad 2,5 promila alkoholu. Podczas wykonywania dalszych czynności funkcjonariusze ustalili, że mężczyzna jest poszukiwany przez Sąd Rejonowy w Złotoryi. Ma do odbycia karę więzienia za kierowanie gróźb karalnych. 50-latek został zatrzymany w policyjnym areszcie. Za popełnione wykroczenie dostał mandat, a pięć najbliższych miesięcy spędzi w zakładzie karnym.

Fot. KPP Złotoryja

Pozostaw komentarz

XHTML: Możesz używać tagów HTML-owych: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>


..